USKUMATU: 3 ASJA, mis olid naistele 100 aastat tagasi keelatud

Tänapäeva ühiskond triivib mehe ja naise võrdõiguslikkuse suunas ning loodetavasti kahaneb ühel hetkel ka palgalõhe, mis seni enim pahameelt on tekitanud. Kuid sada aastat tagasi oli olukord sootuks teine. Kui täna on naisel õigus teha samu asju, mida teevad mehed, siis toona olid mõningased asjad naistele lausa keelatud.

Tänapäeva ühiskond triivib mehe ja naise võrdõiguslikkuse suunas ning loodetavasti kahaneb ühel hetkel ka palgalõhe, mis seni enim pahameelt on tekitanud. Kuid sada aastat tagasi oli olukord sootuks teine. Kui täna on naisel õigus teha samu asju, mida teevad mehed, siis toona olid mõned asjad naistele lausa keelatud.

Allpool on välja toodud kolm tegevust, mis naistele veel isegi 1960ndatel aastatel keelatud olid:

1. Saada krediitkaart

Kui naine tahtis endale pangast krediitkaarti taotleda, pidi ta kaasa võtma mehe, kes tema taotlust käendaks. Üksi panka minnes polnud isegi lootust krediitkaarti saada. Kusjuures pangad arvestasid krediidi andmisel vaid poole summaga naise kogupalgast, mis tähendab, et naised said igal juhul vähem krediiti, kui nad seda üldse said.

2. Rasedana tööl käimine

Tööandjal ei olnud kohustust rasedat naist tööl hoida ning nad võidi kohe lahti lasta. Toona arvestati, et kui naine jääb rasedaks, lahkub ta kohe oma tööpostilt ja seda alatiseks, mitte ajutiselt. 

3. Rasedusvastased vahendid

Näiteks enamikes USA riikides ei tohtinud paarid loodusele vahele astuda – kui naine jäi rasedaks ka kuus korda, siis aborti teha ei tohtinud ning rasedusvastaseid vahendeid kasutada ka mitte. 

Allikas: Mentalfloss