VÄIKESE INGLI SÕNUM detsembrikuuks

2 kommentaari
VÄIKESE INGLI SÕNUM detsembrikuuks

Sooja südamega Evelin Liiva on avanud Eestis neli Väikese Ingli nime kandvat poekest, kus müüakse eelkõige erinevaid kivikesi ja neist valmistatud ehteid. Kõigis poekestes on hubane atmosäär, mis tekitab sooja kodutunde ning tahtmise ennast paksu pleedi sisse mässida ja ennast tundideks kivikeste vahele unustada. Poe Facebooki austajad saavad iga uue kuu eel sõnumi, mis on palju sisukam ja tähendusrikkam kui ajakirjades olevad horoskoobid. Toome ka Buduaari lugejateni, mida toob endaga kaasa detsember. 

Väikese Ingli sõnum detsembrikuuks 2017:

Kuu saab kokku võtta sõnadega: segaduse lõpp. Enamusele kindlasti on see segaduse õnnelik lõpp, aga on ka neid, kelle puhul kehtib parem õudne lõpp kui lõputu õudus. Üks on kindel – aasta tõmbab joone alla ja kõik, mis selle aasta sisse oli määratud juhtuma, saab nüüd lõpetatud.

Jubedalt on rassimist ja ka tühja rapsimist olnud ja oi, milline kergendus saab olema see aasta lõpp. Kuu toob ka üllatusi. Alates 20. detsembrist on osadele meist juba uus aasta. Nii palju uut juhtub. Uued inimesed, uued kohad, uued kohtumised, elu läbi uue pilgu. Just seda viimast on meie enamuse pilkudes – elu läbi uue pilgu. Vaatame üllatunult elutoa diivanit ja imestame, et kas see on alati seda tooni olnud, et kas tõesti nii kirgas… Vaatame üllatunult vestluspartneri silmadesse ja avastame, et ei teadnud teisel nii rohelised silmad olevat, sellised täitsa-täitsa rohelised… Vaatame ennast peeglist ja avastame, et oi, kas mul on ammu juba nii hea jume ja siidine nahk, kas ma olen ammu juba nii sale, kas mu juuksed on ammu juba nii terved, kas need sügavmustad kotid mu silme alt on ammu kadunud… Jne, jne.

Komplimente mahub jõuluaja sisse ohtralt. Selliseid siiraid ja südantsoojendavaid, ausaid ja helgeid. Me oleme terve aasta omaette rassinud ja toimetanud ja ega kedagi teist suurt märganud ei olegi. Nüüd hakkame märkama ja nii need komplimendid ka tulevad. Oleme kõik tublid olnud ja enesega kõva tööd teinud, nüüd on aeg vilju nautida.

Aasta viimastel nädalatel ja uue esimestel saab sõprus paljude jaoks uue tähenduse. Sõbra õlg, sõbra toetus, sõbra ustavus ja ausus. Hindame sõpru ja sõprust oluliselt rohkem kui seni. Mõistame, kui oluline on omada üht head sõpra, kes on vajadusel aus, sügavuti aus ja kes vajadusel roomab sinuga ka läbi elumuda rööbaste, mõistes sinu hirme ja toetades sinu püüdlusi.

Sel kuul on ka mineviku korduv muster. Kolm aastat tagasi kirjutasin ma detsembrikuuks sellise sõnumi. Meile kõigile kehtib sellest sõnumist ka sel aastal mingi osa, kui mitte kõik, ja eks elu juhatab teid juba ise edasi, et keda, mida ja kuidas märkama peate.

Lõpetuseks kirjutan samad read, mis ka kolm aastat tagasi: ratsionaalsus ja kaine meel on väga vajalikud meie igapäevaelus, aga samavõrd vajalikud on usk imedesse ja headusesse. Toogu detsember teile kõigile tasakaalu nende kahe äärmuse vahel!