Vallo Arumäe: miks säästjad on kaotajad?

Euroopa Keskpank langetas 22. jaanuaril 2015. aastal ajaloolise otsuse. Alates märtsist ostetakse järgmise 18 kuu jooksul igas kuus 60 miljardi euro väärtuses liikmesriikide võlakirju ehk kokku 1,14 triljoni euro eest. Selle otsusega teatati “raha trükkimise” alustamisest Euroopas. Kuidas see mind puudutab? See puudutab väga otseselt igat eestlast, kes teenib täna oma sissetuleku eurodes.

Tagasi artikli juurde

5 kommentaari

 • kristi463
 • kris

  kris

  Väike ebakõla - EU teeb kõik et hindu tõsta, suppi lahjendada, samas väide et kaotavad investeerijad, kes panustavad hindade tõusule...
  Börsile investeerijad raha ei kaota, kuna läbi inflatsiooni saavutatud kõrgemate hindade jõuab raha ikka nende ettevõteteni, näiteks Tallinna kaubamaja, kellel on seejärel rohkem mida jagada investorile. Kaotavad jah kontole ning hoiustele raha koguvad inimesed.
 • Krissuke123
 • täitsa lõpp ikka. Aga eks enamus ei tunne selle vastu huvi ja ei saa midagi aru ja siis on varsti käpuli maas ja nutavad
 • Sofia

  Sofia

  Tundub, et kõik hinnad hakkavad nüüd kasvama...kuni mull lõhkeb.

Lisa kommentaar

Palun järgige portaali kasutustingimusi. Sobimatud kommentaarid kustutatakse ning autoril keelatakse edasised kommentaarid!