Reklaam sulgub sekundi pärast

Viis eluetappi, mida ei tohi planeerida

Tead küll seda naist, kellel on kogu oma elu ajajoonele paika pandud: kõrgkool, abikaasa, lapsed, sammud karjääriredelil. Võib-olla oled see sina ise. Kuid kõike oma elus ei peaks planeerima.

Tead küll seda naist, kellel on kogu oma elu ajajoonele paika pandud: kõrgkool, abikaasa, lapsed, sammud karjääriredelil. Võib-olla oled see sina ise. Kuid kõike oma elus ei peaks planeerima.

Nõustaja Christine Hassler annab välja raamatu "Expectation Hangover: Overcoming Disappointment in Work, Love & Life", milles õpetab, et kõike oma elus pole vaja tähtajaliselt ette planeerida. Kui sul on liiga palju ootusi, pettud päris kindlasti, sest kõik elus ei lähe alati planeeritult, on raamatu põhisõnum.

"On oluline mõista, et me ei saa kõike sajaprotsendiliselt ette planeerida. Ma soovitan järgida oma unistusi, mitte kogu elu ette planeerida," ütleb Hassler. Sellest lähtuvalt on ta pannud paika viis punkti, mille osas ei tohiks väga detailseid plaane teha.

Abielusadamasse jõudmine
Sulle võib tunduda, et suhete üle puudub sul igasugune kontroll, aga see on täiesti normaalne: armuelu ei peagi saama planeerida. "Kui oled paika pannud vanuse, millal peaksid abielluma, hakkad oma hetkepartnerit pidama kindlasti Selleks Õigeks, sest oled temaga ju hetkel koos ja graafiku järgi on käes aeg sõrmuste sõrme libistamiseks. Nii võib jääda kahe silma vahele, kas mees tegelikult ikka on abieluks sobilik," hoiatab Hassler.

Lapse saamine
Muidugi tuleb enda jaoks selgeks mõelda, kas sa üldse tahad lapsi ja millal umbes nende tegemisega peale võiks hakata, kuid paraku võib siinkohal ka juba loodus sekkuda ja laps võib tulla varem või lasta end kauem oodata. "Kui see kohe ei juhtu, tekitavad täpse elugraafikuga inimesed endale liialt stressi ja see omakorda mõjutab fertiilsust," räägib nõustaja.

Sammud karjääriredelil
Sa ei saa seda lihtsalt mitte kuidagi ette planeerida, sest raske on arvestada, millal firmasiseselt soodsad muudatused toimuda võiksid. "Anna oma töökohal lihtsalt endast parim ja hoolitse selle eest, et ülemustele endast hea mulje jätaksid. See juhtub siis, kui on õige aeg," ütleb Hassler

Oma elu mõtte leidmine
Kõik tahavad leida oma elu mõtte ja seda kohe praegu. Hassleri sõnul on see kõige jaburam asi üldse, mida oma graafikusse kirja panna - oma isikliku elu mõtte sa kas leiad või ei, millal see juhtub, seda ei saa mitte keegi kunagi ette ennustada.
Selle asemel keskendu tegemistele, mis sulle rahuldust pakuvad.

Nimekirja täitmine
Mõistagi peavad korralikul kavandajal olema kõik olulised punktid teatud eluaastaks täidetud. Kas sulle ei tundu, et nii käitud nagu robot? "Inimesel võib olla nimekiri asjadest, mida ta elus proovida ja saavutada tahab, aga ei ole eriti tore planeerida, millal ja kuidas täpselt igaüks neist aset leiab," ütleb Hassler.Tema sõnul saavad nii soovidest kohustused, mille tähtajad sind kummitavad. Nii et naudi elu ja tee, mis sulle meeldib!

 

Allikas: Women´s Health

 

Buduaar.ee