Maria: elu basseini, kahe rõdu ja terrassiga

Öeldakse, et kui tahad paremat elu, siis lõpeta unistamine ja muuda seda. Kohe. Ma olen nõrk ja mugav. Ma ei ole kindel, et ma oleks suutnud sellist muutust teha, kui töö ja eraeluga oleks kõik enam-vähem hästi olnud. On hea, kui saatus teinekord abistava käe ulatab ja su elu vussi keerab :). Selle asemel, et vussis elu korda teha, tuleb osata lugeda saatuse märke – ehk on aeg alustada uut elu! Minu elu on nädalaga totaalselt muutunud ja ainus muutus, mis ma ise selleks tegema pidin, oli lennuki peale istumine. Ülejäänud korrektiivid tegi elu ise. Mul paistab nüüd päike, enne sadas vihma. Söön õhtuks värskeid kuningkrevette, mille kilo kohalikus Mercadonas maksis vaid 100 krooni. Enne polnud poes üldse krevette. Tulin ühe kohaliku populaarse rannaklubi avapeolt, vanasti oleksin samal ajal töölt tulnud :).  Mu jumal, kuidas ma armastan oma uut elu!

Tagasi artikli juurde

56 kommentaari

 • moya to littlerebell

  moya to littlerebell

  ma olen päris palju üle 30 ja sain välismaale teatud riiki minnes kohe aru, et ma ei sobi Eestisse elama. Nüüd olen olnud Eestist ära 12 aastat, tore on käia Eestis külas, aga kodu on mul mujal. Las igaüks elab oma elu, vaevalt et selle jutukese peale kõik Eestist ära tahtma hakkavad, ja isegi kui tahavad, siis las käivad ja õpivad iseenast ja elu tundma ning punuvad pesa sinna, kus neil on hea olla. Loo autor kirjutab lihtsate sõnadega oma vahetuid emotsioone, mis temas praegu tekkinud on. Miks sa tema siirust nii isiklikult võtad? Ja veel, kõige vaieldavam sinu jutus on see väljakujunenud isiksuse väärtuste jutt... ma usun, et just väljakujunenud isiksus ostab rõõmu tunda lihtsatest asjadest, päikesest ja basseinist. Tahan loota, et ma ei muutuks kunagi selliseks "väljakujunenud isiksuseks", kes ei oska enam väikestest asjadest vaimustuda. Maria, sina oled tubli, mõistan sind ja hoian pöialt!
 • littlerebell

  littlerebell

  palun ärge avaldage neid ma-ei-tule-kunagi-enam-eestisse-mujal-on-nii-palju-parem-eesti-inimesed-on-kibestunud-lugusid. niimoodi kirjutab vaid esimest korda elus teistsugust elu maitsta saanud verinoor kogemusteta inimene (ja mul on ta pärast hea meel). välja kujunenud isiksus, kes on elu ja ilma rohkem näinud, saab aru, et õnn ei koosne vaid terrassist ja basseinist. jah, päike süstib positiivsust, aga millist kasu eesti inimene sellest kirjutisest saab, selles pole ma kindel. nagu linnuke oksal on noorena paar aastat tore olla, aga ainult primitiivsete huvidega tibi vaimustub sellisest kirjutisest pikemaks ajaks kui pool sekundit.
 • Notsu
 • Hannu11

  Hannu11

  Tõesti väga kadedaks teeb, aga mul on ainult hea meel Su üle!!!!!! :)
 • gold
 • Kerli

  Kerli

  Unustasin e-maili lisada, kuhu võiksite kirjutada: ketsii@hot.ee.

 • Kerli

  Kerli

  Tere!
  Lugesin teie juttu ja kõik tundub nii põnev! Kuna ma kavatsen sügisel ise ka Hispaaniasse sõita pikemaks ajaks elama, siis sooviksin teilt mõne asja kohta täpsemat informatsiooni saada. Kas saaksite minuga ühendust võtta?

  Kerli :)
 • tõesti tahaks juba edasi lugeda, kas tihedamini ei saaks neid lugusid?
 • Merka
 • sirtsu121

  sirtsu121

  Ma alles hiljaaegu lugesin raamatut "Eesti naise õnn", kusjuures täitsa okey raamat oli ja rääkis sama ilusast Hispaania elus...ja see on päris elu :)

Lisa kommentaar

Palun järgige portaali kasutustingimusi. Sobimatud kommentaarid kustutatakse ning autoril keelatakse edasised kommentaarid!