Appi – mees sai sõjaväekutse!

Eestis on kõikidel 18. kuni 27. aastastel meestel tõenäoline, et ühel hommikul potsatab neile postkasti kutse ajateenistusse. Mõjuvaid põhjusi mitteilmumiseks Kaitseressursside Ameti kodulehekülje väitel ei ole ja kõikide kutset ignoreerinud isikute suhtes alustatakse väärteomenetlus. Kõlab karmilt, eks? Aga kui on lapsed?     
/Tekst: Veronika Raudsepp Linnupuu/

Tagasi artikli juurde

21 kommentaar

 • Kriska
 • K

  K

  Minu arust vähemalt kunagi varem oli nii, et kui laps, siis saad pikendust, kui 2 last, ei pea enam kuhugi minema..
  Aga kui ei ole nii sii son küllsuht haige värk.
 • erik

  erik

  No Meeli ja Baby_BlingGirl puhul ei ole riik süüdi, et tüdrukud varakult ja holimatult titeootele otsustasid jääda. Vastutustundetu suhtumine. Ei muud.
 • Baby_BlingGirl

  Baby_BlingGirl

  Minu mees läheb nüüd nädalapärast sõjaväkke ja nii kurb on et jube,veebruaris sünnib meie perre laps ka aga ikka pean üksi hakkama saama.Ise ma tööl käia ei saa ,sest rasedus ju,ma ei tea mida teha.Ise olen alles 17 ja mees saab varsti 21.Riik peaks suurema rahaga toetama kui ainult see 750- kuus,sellega ju ei saa midagi.Ma ei saa sellest aru,kuidas riik nii ükskõikne on et meid noori emasid üksi jätab,sel hetkel on ju meest tarvis,tema oli ka see kes tööl käis.Ma ei mõista???Kirjutasime ka sinna kaitseressurssidele selle kohta,aga siiani pole me vastust saanud:/
 • -GreteS-

  -GreteS-

  Minu mees kutsuti ka sõjaväkke :) Alguses olime mõlemad kurvad ja nutsime . Aga siis mõtlesime , et mida varem ta seal ära käib , seda parem . Olen sellega leppinud , et pean temast paar kuud eemal olema .
 • teadja

  teadja

  Minu vend teenib ka Võrus ja pidudest võid ainult seal unistada. Rääkimata sellest, et kaod ära 4 päevaks.
 • to saar

  to saar

  Minu sõbrad teenisid aega tapal ja võrus ning nemad ei ole küll füüsiliselt ega vaimselt mehelikumaks muutunud. Pigem räägivad nad jutte joomingutest ja naeruväärsetest karistustest (kommide kaenla all kandmine, mingite märkide joonistamine jne). Metsas õppuste ajal retsiti meelega autosid ja tehti igasuguseid lollusi. Üks minu tuttavatest oli 4 päeva jooksus, läks ise tagasi ja keegi ei saanud arugi, et ta kadunud oli jne.
  Üks tahab isegi tagasi minna, sest tunneb sealsest möllust puudust.
  Karm distsipliin on justkui müüt...
 • saar

  saar

  Tegel, kui vaatata kõrvalt kus inimesed mutkui teesklevad vigu külge endale et saada ära sõjaväest. Minul endal on olnud neeru operatsiin ning läksin nagu vuhin sõjaväkke ning ei kurda, vaimeslt olen tugevnenud ja füüsiliselt ka. Muidugi mõni nõrgem läks meil hulluks ka. Esimesed 3 kuud on raske ja ülejäänud norm, endal jäänud teenida veel 8 kuud. Ise olen rahul ning soovitaks teistel ka käija. Õpib palju uut.

Lisa kommentaar

Palun järgige portaali kasutustingimusi. Sobimatud kommentaarid kustutatakse ning autoril keelatakse edasised kommentaarid!