NIPINURK: ANU SAAGIM õpetab, kuidas õnnelikult elamine käib

TV3

Monika Kuzmina

Anu Saagim nendib, et kui talle kass peale tuleb või ees ootab pingeline ülesanne, hüppab ta pea ees külma vette.

Seminaril “Naised” soovib ta aga edastada sõnumit, et tasub olla uudishimulik, õppida elu kuulama ja vaatama. “Märgake, kui palju põnevaid inimesi, elamusi ja olukordi meid kõiki igal pool ümbritseb. Uurige, imestage ja olge avatud üllatustele. Laske elul end inspireerida. Ära oodake, tegutsege!” motiveerib ta nii mehi kui naisi.

Meestele paneb Anu aga südamele, et naisi peaks kohtlema täpselt nii nagu igaüks soovib, et neid ennast koheldaks – lugupidavalt, ausalt ja isetult. “See on võimatu, aga vähemalt proovige,” ütleb ta.

Häid mõtteid Anult: 

Me kõik pole võibolla andekad, aga me võime olla alati loovad.
Kui tunned, et oled oma eluga ummikusse jooksnud, siis vali uus tee.
Ära unusta oma lapsepõlveunistusi. Kõik neist ei pruugi täituda, kuid vähemalt üks kolmandik peab täituma.
Ära tee kõiki asju ainult raha pärast.
Kuula oma südant ja ära hooli liigselt teiste arvamusest.
Sa ei pea olema täiuslik. Väikesed vead lisavad vaid sarmi.

Haara härjal sarvist

Anu enesekindlus ja tegutsemine ei jää kellelgi märkamata. Ta ise ütleb, et kohe kui tal avaneb võimalus midagi teisiti teha, avastada mõni uus rada või suhelda uute inimestega, siis teeb ta seda kõhklemata. “See muudab mu elu avaramaks, loovamaks ja mis kõige tähtsam, annab tohutul hulgal enesekindlust,” ütleb ta.

Ehkki häid naiseeskujusid on mitmeid, ütleb Anu, et me kõik pole kirjanikud, muusikalisest andekusest rääkimata, aga igaüks võib tunda inspireerivaid sähvatusi ja siis tuleb härjal sarvist haarata.

Anu astub üles 1. novembril Kumus toimuval suurserminaril “Naised”. Tema sõnul inspireerivad teda ennast naised, kes on suutnud oma unelmad teoks teha. “Kui ise olen vahel kõhkleval seisukohal, siis mõtlen sellistele naistele nagu Michelle Obama, Oprah Winfrey, J.K. Rowling. Need imelised naised näitavad, et kõik on võimalik, kui vaid tegutseda oma eesmärkide nimel,” ütleb Anu.