NIPINURK: HINGAMISHARJUTUS mõttemürast vabanemiseks

NIPINURK: HINGAMISHARJUTUS mõttemürast vabanemiseks
pilt: erakogu

Tasakaalukeskuse hingamisterapeut Monika Palm soovitab vahel võtta internetivaba päev, mis aitab veeta päeva hoopis teise kvaliteedi ja rütmiga ning on abiks igapäevastest tegemistest ja töisetest mõtetest välja astumiseks.

Kui meel on mõttemüra ja ebaotstarbekaid mõtteid täis, siis soovitab ta ka järgnevat hingamisharjutust. Seda harjutust on hea teha, kui tunned, et peas tiirlevad liigsed mõtted, enne õppimist või eksamit või olulist kohtumist. Kui soovid, et meel klaar oleks.

Harjutus

Istu rätsepaasendis sirge seljaga. Suu on kergelt suletud. Suru oma parema käe pöidlaga kinni parema ninasõõrme pool ja hinga sisse vasakust ninasõõrmest, lugedes neljani.

Seejärel suru vasaku käe sõrmusesõrmega kinni oma vasak ninasõõrme pool ja lase paremat ninasõõret hoidev pöial vabaks. Hinga välja aeglaselt paremast ninasõõrmest lugedes neljani.

Hoia oma vasak ninasõõre kinni ja hinga sisse paremast ninasõõrmest, lugedes neljani. Nüüd sulge parema pöidlaga oma parem ninasõõre ja lase vasak ninasõõre vabaks ning hinga vasakust ninasõõrmest aeglaselt neljani lugedes välja. Sellega on esimene hingamise ring tehtud.

Jätka edasi teise hingamisringiga, nüüd juba sisse ja välja hingates, lugedes viieni. Hoia oma hingamine pehme ja rütmiline. Pikenda iga hingamisringiga sisse ja väljahingamist ühe numbri võrra kuni jõuad kaheksani lugemiseni.

Võid teha seda harjutust 5-10 minutit või nii kaua, kuni su olemine mugavaks muutub.

Sarnased artiklid