NIPINURK: Kaalulangetaja Veljo Reinik: järjepidevus toob tulemusi!

NIPINURK: Kaalulangetaja Veljo Reinik: järjepidevus toob tulemusi!
Karen Härms

Näitleja Veljo Reinik liitus ligi aasta tagasi Pontšikutega – meestega, kes võtsid eesmärgiks aasta jooksul oma harjumusi muuta, kaalu kaotada ja elada tervislikumalt, et inspireerida ka teisi mehi enda füüsilise ja vaimse heaolu peale mõtlema. Veljol õnnestus alla võtta 13 kg, ent ta tunnistab, et augustis tuli peale suur tööalane projekt, mis lõi sassi kogu päevaplaani, toitumise ja kärpis ka jõuliselt unetunde. Selle tõttu on juba ligi 5 kg tagasi tulnud. Aga ta loodab, et Pontšikute projekti lõppedes taastub aasta alguse rütm ja ta saab tagasi reapeale.

Motivatsioon on olnud kõrge kogu aeg

Veljo räägib, et motivatsiooniga tal muret pole olnud – see on olnud pidevalt pigem kõrge. Ta tõdeb, et eks on olnud väikseid lainetusi, aga käega löömise tunnet pole kordagi tekkinud. Kusjuures järjepidevus tõi ka tulemust ja tulemuse nägemine kergitas omakorda motivatsiooni.

Ka Pontšikute kambas on suhted väga head ja üksteist motiveeritakse. ”Kahjuks on piirangutest seatud takistused seganud regulaarset kooskäimist, ent võimaluse korral me ikka kohtume. Ma kahtlustan, et ilmselt veel lähiajal ei oleks ma kaalulangetust konkreetsemalt ette võtnud. Samas on ka mõned mu sõbrad asunud kätt oma tervise pulsil hoidma. See ehk oleks andnud ka mingi tõuke. Samas ei saa välistada, et nende teekonnale on just minu ja Pontšikute tegevus tõuke andnud,” rõõmustab ta.

Kaalukaotus tõi palju muutusi

Kaalukaotus on hästi mõjunud tervisele – näiteks norskamine vähenes tunduvalt. Muidugi ka väljanägemisele – Veljo sõnul ikka kahanemist märgatakse ja avaldatakse tunnustust. Ka tütred paluvad aegajalt muskleid näidata – see valmistab Veljole iseäranis uhkust.

Ka enesehinnangule mõjus kaalukaotus hästi – nüüd on ikka tore ennast vaadata. ”Ei olegi nagu selline keskmine 40-aastane. Muidugi eks meeste ja naiste üks suur erinevus on see, et kui naine vaatab ennast peeglist siis ta hindab olukorra palju hullemaks kui see tegelikult on, aga kui mees vaatab ennast peeglist hindab ta olukorra palju paremaks kui see tegelikult on. Ehk siis iga mees on oma arust pesumodell ja paljud naised on oma arust krokodillid, olles tegelikult väga ilusad,” tõdeb ta.

”Olen toitumise kohta saanud erinevat infot. Peale selle, mida süüa, sain parema ülevaate ka sellest, kuidas süüa. Loomulikult sain ka teada, et kõigis toitumise teemades on väga palju eriarvamusi, n-ö koolkondi. Ehk siis on võimalik katsetada ja leida enda jaoks see kõige paremini sobiv teekond. Mõttemustri muutuseks on ”rohkem jalutada”, ilmast sõltumata ja mõnikord kasvõi ”vägisi”. Sest tegelikult kui oled juba kodust välja saanud saad aru, et välja tulek oli hea mõte,” räägib ta muutustest.

Enim aitas teekonnal järjepidevus

Veljo rõhutab, et teda aitas kaalulangetusteekonnal enim järjepidevus. ”Ma alustasin 1. jaanuaril eesmärgiga teha iga päev vähemalt 10 000 sammu. See ei olnud mingi uusaasta lubadus ega midagi sellist vaid eesmärk. Ja mida kauem sul õnnestub seda eesmärki täita, seda rumalam tundub sellesse järjepidevusse auku sisse lasta. Näiteks mu aktiivsusmonitori äpp jagab virtuaalseid medaleid. 30 päeva järjest 10000 ja 100 päeva järjest. See ka omamoodi motiveerib. Pealegi ma arvan, et praegusel viiruse valitsusajal on mul õnnestunud nakatumist vältida, kuigi olen olnud korduvalt väga tihedas lähikontaktis nakatunuga. Ma arvan, et ühe tegurina on seal mängus mu pidev vabas õhus jalutamine, mis on jõuliselt tugevdanud mu immuunsüsteemi. Pealegi vabas õhus liikumine ärgitab mõttetegevust ja tõstab tuju,” soovitab ta seda teistelgi proovida.

Sarnased artiklid