NIPINURK: KAS kosmeetika on ikka nii ohutu? Meigikunstnik soovitab silmas pidada just neid ohtusid

NIPINURK: KAS kosmeetika on ikka nii ohutu? Meigikunstnik soovitab silmas pidada just neid ohtusid
Karina Vaus

Jumestustreener, grimeerija, meigikunstnik, ettevõtja ja Katta Grüner ehete autor Kätlin Rohilaid-Aljaste hoiatab, et kosmeetika puhul peaks vältima aegunud ja vanu tooteid. “Jälgige kosmeetika peal olevad säilivusaegu ja märkeid. Samuti väga odavaid ja arusaamatu koostisega tooteid ei ole soovitav kasutada. Isiklikult soovitan kasutada eestlastel tooteid, mis on toodetud Euroopas ja mõeldud sinu nahatüübile ja vanusele,” annab ta nõu.

Milliseid tooteid või sõbrannaga jagada ja milliseid mitte

Tihti peetakse ilupatuks sõbrannaga kosmeetika jagamist. Kätlin sõnab, et mõnda toodet võib julgelt jagada – jagamisrõõm annab positiivseid tundeid ja ilu algab ju rõõmust ja õnnetundest. Pumbaga jumestuskreeme, meigialuskreeme, puudreid, šampoone võib kartmata jagada.

Kuid kindlasti ei tohiks jagada ripsmetušši, kuna kui ühel on silmapõletik, siis saab ka teine silmapõletiku. Sama probleem on huuleläigetega, kus huuleläike sisse võib sattuda herpesviirus. Kätlin rõhutab, et ei tohiks kasutada ühiselt tooteid, kuhu sisse võivad sattuda bakterid. Mis on topsis nii, et toodet võttes puutub sinu nahk sellega kokku.

Tundliku näonaha puhul peab olema eriti tähelepanelik

Kui näonahk on väga tundlik, soovitab Kätlin kasutada allergiavaba kosmeetikat. Valida kvaliteetseid tooteid, uurida, millised tooted sobivad. Paluda testerid või proovikoguseid, et vaadata, kuidas toode sobib.

”Tundliku naha puhul on eriti oluline, et ei kasutataks vana kosmeetikat. Tee iga aasta näiteks enne jaanipäeva kosmeetikakotis puhastus ja viska kõik vanad tooted ära. Soovitatav on enne ostu konsulteerida ilunõustajaga. Minu juures käivad paljud naised ja valin just neile sobivad tooted välja. Siiamaani on kõik rahule jäänud, sest personaalsus tagab selle, et tooted sobivad,” räägib ta.

Igapäevaseks jumestuseks soovitab Kätlin kõigile kasutada väga head õhukest kaitsvat jumestuskreemi, mis jääb loomulik näonahale. Väga head igapäevaseks kasutuseks on CD (City Defense) jumestuskreem ning õrna väikese kumaga päikesepuuder.

Suurimad vead, mida naised meiki tehes teevad

· Kasutavad odavat jumestuskreemi, mis jääbki näole odav.

· Kasutavad liiga tumedat jumestuskreemi. Tume jumestuskreem teeb vanaks ja jääb näole maskina.

· Kasutavad silmapliiatsit, mis päeva jooksul läheb laiali.

· Sama lugu on ripsmetuššiga, kedagi ei kaunista laiali läinud ripsmetušš.

· Värvivad silmapliiatsiga tumedad rõngad ümber silma. See ei kaunista kedagi.

· Kasutavad huulepulka või läiget, mis muudab visuaalselt hambad kollaseks. Huulepulk või -läige peab olema sellise pigmendiga, mis muudab visuaalselt oma hambad valgemaks. Huulepulga värvi valides vaata, kuidas see mõjub sinu hammaste värvile.

· Lauvärve pannakse liiga palju või liiga vähe.

· Kulmud värvitakse liiga tumedaks või joonistatakse liiga suureks.

Kümme nippi, et nii sisemine kui ka välimine ilu oleks tasakaalus

· Ööuni

· Niisutavad spreid, värskenduseks, meigikinnituseks

· Iluõlid, näokreemi ja kehakreemi asemel

· Õhukesed, lomulikud päikesepuudrid, mis teevad näo värskeks

· Naeratus silmades

· Hea kvaliteediga õhukesed jumestuskreemid

· Kõrvarõngad, mis panevad su silmad särama

· Hoolitsetud ja korras käed

· Hoolitsetud juuksed

· Riided, mis tõstavad sinu isiksust ja panevad su särama

Sarnased artiklid