NIPINURK: Kinnisvaramaakler annab nõu: kuidas aru saada, millist kodu sa tegelikult vajad?

NIPINURK: Kinnisvaramaakler annab nõu: kuidas aru saada, millist kodu sa tegelikult vajad?
Karen Härms

Kinnisvaramaakler Jana Kivi tõdeb, et vahel tulevad inimesed tema juurde sooviga näha mingit kindlat objekti, aga vahel tulevad ka sooviga, et ta neile kodu otsiks. Ta annab nõu, milliseid küsimusi endalt küsida, et saada sotti, millised on sinu vajadused uuele kodule, et selle valimine läheks hõlpsamini.

Küsimused, millele mõelda:

· Kui suur on teie pere?

· Kui palju on teil lapsi? Kui vanad nad on?

· Kus käivad lapsed koolis, lasteaias, trennides?

· Kas teie peres on koduloomi või plaanite neid kunagi võtta?

· Millised hobid on pereliikmetel ning palju need kodus ruumi võtavad?

Oluline on nii asukoht kui ruumivajadus

Kivi selgitab, et see paneb paika, kus peaks olema uue kodu asukoht. Ta toob näiteks, et kui peres on kolm last, kes kõik käivad koolis ja trennides, on asukoht väga oluline. Kui vanem ei taha neid iga päev sõidutada, peaks uue kodu lähedal olema bussiliiklus ning kergliiklustee, mis selleni turvaliselt viib.

Inimesed tihti ka ei mõtle, et nende hobid võivad võtta kodus üsna palju ruumi. Ühed ruumivõtvad hobid on näiteks lohesurf või golf, kus varustus nõuab, et kodus oleks paraja suurusega panipaiku, kus seda hoida.

Viimsel ajal on väga oluline arvestada ka sellega, kas peab töötama kodukontoris, sest kui kaks täiskasvanut peavad kodus töötama, nõuab seegi ruumi ning nuputamist, kelle töökoht kuhu teha.

Esialgu ei pruugi arugi saada, mis vajadused eluruumidele tegelikult on

Kivi nendib, et vahel tulevad ka inimesed arvamusega, et me kahekesi elame ja erilisi erinõudmisi ei ole. Küll aga vesteldes tuleb välja, et tegelikult tegutsetakse kuskil rühmas, kuhu on kord nädalas vaja minna ja iga kahe nädala tagant peab rühmaliikmeid enda juures võõrustama ning on vaja ruumi, kus neid rühmategevusi läbi viia.

Seega on koduvalimisel väga oluline mõelda perekonna elustiilile, et liikumine endale olulistesse kohtadesse oleks mugav ja ruumi jaguks kõigile.