NIPINURK: KUIDAS leida ühendus oma naiseliku olemusega

NIPINURK: KUIDAS leida ühendus oma naiseliku olemusega
pilt: Terje Atonen

Rännaku meetodi Eesti praktik Gerly Sepp selgitab, et naiselik naine on tema jaoks naine, kelle olemus on pehme ja õrn, kes on tasakaalukas, mõistev, andestav…

”See kõik avaneb naises siis, kui ta süda on avatud ja armastus saab vabalt voolata. Avatud südamega naine tunneb endas nii suurt armastust, et kogu maailm mahub sellesse ära. Sellises seisundis olles kogeb naine, kuidas kõik ümbritsev teda toetab. Kõikjal, kuhu ta läheb teda märgatakse, pakutakse istet, avatakse uksi, tehakse siiraid komplimente, teda austatakse,” kirjeldab ta ja lisab, et kui naine on avanud oma naiselikkuse, siis iga mees tunneb ennast tema kõrval tõelise mehena, sest just naise avatud süda avab mehe südame. Iga mees tajub naise avatud seisundit, isegi kui see on vaid põgus kohtumine.

Kõige tähtsam on leida aega iseenda jaoks

Gerly rõhutab, et selleks, et olla ühenduses enda naiseliku olemusega, on vaja leida aega iseenda jaoks. Olgu selleks siis enda keha eest hoolitsemine või mererannal jalutamine – miski, mis aitab luua harmooniat ja tasakaalu. Naiselik naine juhindub rohkem enda sisetundest, kui jäikadest plaanidest. Jah, meil kõigil on kohustusi, mida tuleb täita, kuid kui nendesse kohustustesse hakata suhtuma pehmemalt ja hakata endalt küsima: kuidas veel on võimalik? Kuidas ma tegelikult soovin ennast tunda? Siis hakkavad tulema ka muutused. Elu ise hakkab näitama, kuidas on veel võimalik.

Senises ühiskonnas oleme olnud nii raamidesse ja kohustustesse surutud, et sisetunde järgi elamine võib tunduda muinasjutuna. Aga Gerly sõnul kõik algab enda südame soovist! ”Ka mina elasin aastaid selliselt, et püüdsin kohaneda kellast kellani tööl käimisega, kuid õhtul koju minnes olin energiast nii tühi, et ma ei suutnud olla oma mehe kõrval see naine, kes ma soovisin olla. Niisiis võtsin endale pause töölt, et endaga tegeleda ja valisin endale töökohti, kus sain võimaluse vahepeal lugeda ja mediteerida,” räägib ta enda kogemusest.

Sisetunde järgi elamist saab alustada täiesti pisiasjadest. Näiteks kui on pidev harjumus sundida ennast midagi tegema, siis see jõuline energia kandub sageli kõikidesse toimingutesse. Hakates seda teadlikult muutma ja rohkem endalt küsima, mida ma tegelikult praegu soovin või kuidas ma saaksin seda teha nii, et see oleks mulle meeldiv, hakkab meie sees olev jõulisus muutuma pehmuseks. Siis kaob võitlus ja vajadus ennast tõestada ning see asendub mõnusa kulgemise ja voolamisena läbi elu. Kui naine teostab ennast peamiselt läbi meheliku energia, siis tal kulub selleks väga palju jõudu, pingutust, tahet ja tema teel on sageli palju takistusi. Naiselik naine alustab loomist enda seest, tunnetades kõigepealt oma soovi ja kui hakkab tegutsema, siis teeb seda armastuse väega. Selliselt õnnestuvad kõik ettevõtmised kergusega.

Kuidas ära tunda, mida sa tegelikult soovid? 

Selleks, et ära tunda, mida ma tegelikult soovin, on Gerly sõnul vaja olla oma tähelepanuga rohkem südames, kui peas. Südame kaudu oleme me ühenduses enda hingega. Kui meil on südames hea tunne, siis hing ütleb sellega meile, et oleme õigel teel. Kui on mistahes raske või ebamugav tunne, siis hing ütleb, et oleme endaga vastuolus. Kas see, mida mõtlen endast või elust ei ole tõde või see valik, mida teen, ei ole hetkel parim.

Kui naine on oma tähelepanuga peamiselt südames, märkab enda tundeid, juhindub enda südamehäälest, siis juhatab hing just sinna, kus see naine saab olla tõeliselt õnnelik. Kus kõik tema soovid täituvad. Nagu see vanasõna, mis ütleb, et mida naine soovib, seda soovib ka Jumal.

Sea ennast esikohale

”Kui me seame oma elus esikohale kellegi teise, siis on juba sisemine tasakaal häiritud. Sageli seavad naised esikohale oma lapsed, seejärel mehe, kuid enda jaoks enam aega ei jää. On väga oluline, et naine seaks iseennast alati esikohale. See ei ole egoistlik, nagu sageli arvatakse! Naistel tekib selle koha peal sageli süütunne, kui nad valivad ennast esimesena. Kuid kui valida ennast esimesena selleks, et olla ühenduses enda lõputu ja piiritu armastuseallikaga, siis selles kohas ei ole ruumi egole ja kõik, kes on selles naise armastuse ruumis tunnevad ennast armastatuna,” ütleb Gerly.

Kui meis on sügav sisemine rahu ja armastus, siis oleme kaitstud hoitud ja meie lähedased saavad toetust meie armastusest. Nii loome enda ümber harmooniat, loome armastuse ruumi, kus meie lähedastel on hea olla. Sellisesse koju on alati meeldiv siseneda, sest see on soe ja kutsuv, seal puhkad. Ja kui naine on loonud harmoonia iseendas, siis on tal nii palju mida anda. Järgmisena siis oma kaasale ning kui mees ja naine elavad armastuses ja austuses, siis on ka lapsed terved ja õnnelikud.

Avatud süda avab hinge olemuse, mis ongi armastus

Gerly sõnul on see lõputu ja piiritu ning selle kiirgus on tunda kaugele. Naine, kes on avatud, kes armastab iseennast ja oma meest, on väga ilus ka siis, kui ta ei vasta ühiskonna ilustandarditele. Enese eest hoolitsemine on kindlasti naiselikkuse väga oluline aspekt, kuid samas võib naine olla ülihoolitsetud ja ometi mõjuda pigem jõulisena, kui pehmena. Kui me püüame alati tugevad olla, kõigega hakkama saada, vastutada, kui me nõuame enda õigust, siis oleme ühenduses enda meheliku poolega. Selles ei ole midagi halba, aga kui see on meie elus ülekaalus, siis mõjume pigem mehelikuna ja võtame endale justkui mehe rolli. See toob aga kaasa selle, et mees ei saa enam olla oma rollis. Ja siis on naine õnnetu, et miks mees on nõrk või saamatu või ei austa naist piisavalt. Naiselik naine imetleb ja tunnustab oma mehe mehelikke väärtusi. See mitte ainult ei tõsta mehe mehelikkust, vaid tõstab ka naise enda naiselikkust. Igasugune mehe alandamine, olgu siis sõnas, mõttes või teos, alandab tegelikult naist ennast.

Armastus tervendab kõik

”Oleme jõudnud Veevalaja ajastusse, mis aitab meil suurepäraselt avada enda naiselikud väärtused ja kogeda elu hoopis teisiti kui seni,” toob Gerly välja ja selgitab, et seda avada, võib endalt küsima hakata ja tunnetada, mis on minu naiselikud väärtused? On see mõistmine, kaastunne, kodutunde loomine, avatus, mängulisus…? Igaüks saab hakata enda sees neid väärtusi avama ja ka looma. Samuti saab erinevate tegevustega toetada naiselikkuse avanemist. Olgu selleks siis tantsimine, inspireeriv kokkamine või mistahes loominguline tegevus, mis pakub rõõmu ja avab südant.

Süda avaneb usalduses. Kui meil on olnud elus väljakutseid, kus oleme haiget saanud ega ole lõpuni mõistnud, miks see olukord juhtus ja kui ei ole suutnud päriselt andestada, siis tekib hirm uuesti haiget saada ja me hakkame vaikselt enda südame ümber kaitset ehitama. Gerly toob välja, et sageli juhtub see juba lapsena, nähes ema haiget saamisi. Kui seda nüüd teadvustada ja hakata teadlikult lahti laskma minevikus toimunud haiget saamistest, mõista ja andestada, siis vabanevad kaitsekihid, kiht-kihi haaval ja süda avaneb. Me ei saa usaldamatust panna teiste süüks! Me saame hakata looma endas usaldust, mõistes elu, nähes suuremat pilti, teadvustades, et see, mida tunnen enda sees, peegeldub minu kogemustes ja suhetes. ”Südant saab avada ka siis, kui on valus … Armastus tervendab kõik,” kinnitab Gerly.

Sarnased artiklid