NIPINURK: KUIDAS MUUTA taimevalgustitega säästlikult oma kodu või terrass hubaseks

Karen Härms

Buduaar

Monika Kuzmina

Ajal, mil me veedame suure osa ajast koduseinte vahel, tahaks muuta kodu hubaseks ning õdusaks kohaks.

Eriti oluline on see õhtuti, mil õues läheb pimedaks ja me võtame tempo maha ning puhkame. Luues tuppa romantilise õhkkonna, on hea koos päevaväsimusest puhata ja lõõgastuda.

Romantilise valguslambi saad luua ka ise.

Igas kodus on eluruumides on lopsakaid rohelisi toataimi, mis puhastavad õhku ja seovad toa tervikuks. Väga hästi sobib tubadesse ka ilus ning kasulik valgusti, mis loob hubast ja romantilist valgust, valgustades taime altpoolt.

SU Valgus taimevalgustite looja Urmas Sarapuu tunnistab Buduaarile, et taimede valgustamisel on mitu positiivset mõju. Peale selle, et taimede alla paigutatud valgusti loob romantilist ja mõnusat valgust, on ka teaduslikult tõestatud, et kui taimelehte valgustada, tekib fotosüntees ja selle tagajärjel tekib erkroheline klorofülli valgus. See rahustab ning mõjub positiivselt, tekitab sisemise rahu ja hea tuju, mida jagada koos oma kaaslasega.

Kui õiget valgustit käepärast pole, soovitab Sarapuu käepäraste vahenditega ise taimed valgustada. “Paljudel on kindlasti kodus taskulamp või mõni väike valgustav asi,” õpetab ta. “Teine variant on kasutada jõuluvalgustust. Aga siis peab olema ettevaatlik, et taimele mitte vett kallata, muidu võib tekkida lühis.”
Nii saabki väga lihtsalt tekitada elu- või magamistoas mõnusalt romantilise valguse, millega on hea õhtuti koos kallimaga lõõgastuda.

Kogu inspiratsiooni pildigaleriist.