NIPINURK: Muuda aitäh-sõnaga enda ja teiste päev ilusamaks!

NIPINURK: Muuda aitäh-sõnaga enda ja teiste päev ilusamaks!
Kersti Niglas

Õnnekoolitaja Dalí Getter Karat, kes korraldab novembrist 30-päevast õnnelikkuse väljakutset, sõnab, et tõsta enda ja teiste õnnetaset, ei tasu aitäh-sõna endale hoida. Me tihtipeale jätame tänulikkuse enda teada, kui tegelikult saaksime sellega teha nii palju rõõmu! Tee julgelt tänaval kellelegi kompliment, kui hea ta välja näeb, täna kohvikus teenindajat ja ütle aitäh inimesele, kes sulle ilusti naeratab.

Ära karda komplimente välja öelda

Dalí tõdeb, et me tihti hakkame kartma ega ütle komplimente välja, sest meil on ebamugav või ebakindel tunne. ”Me ei ütle oma emale, et me teda armastame, me ei ütle aitäh oma elukaaslasele selle eest, et ta nii mõnus inimene on, me ei täna oma lapsi selle eest, et meil on võimalus olla nende vanemad, rääkimata võõrastest inimestest, kes meile suvaliselt tänaval naeratavad või pakuvad meile silmailu oma olemisega,” nendib ta.

Tänamine aga tekitab sinus endas ja ka teises inimeses hea tunde. ”Mõtle mingile olukorrale, kus keegi on tulnud sulle siiralt aitäh ütlema. Siiralt tänu avaldamine tekitab kahepoolse efekti – sul endal on hea ja ka temal on hea, kellele sa seda ütled,” soovitab ta.

Tee nii!

· Mõtle vähemalt ühele inimesele, kellele oled siiralt tänulik

· Helista talle või kirjuta ja ütle, et oled talle millegi eest tänulik

· Kui teed seda näiteks sotsiaalmeedias või meili teel, võiks kiri olla pisut pikem kui ainult ”aitäh” – võiksid rääkida, mille eest sa täpselt tänulik oled ja mis on need põhjused, mis panevad sind talle aitäh ütlema

· Siiras tänu on äge ja kui teed hea sõnaga teise tuju heaks, annab ta seda edasi!

Sarnased artiklid