NIPINURK: NÕUANDED, kuidas oma nägu hooldada

Karen Härms

Monika Kuzmina

Berrichi looduskosmeetika looja Berit Joosep, kellel tuli välja näohooldussari, peab kodust näohooldust rituaaliks, kus saab täielikult keskenduda iseendale. “See on sinu aeg. Pane kasvõi vannitoa uks lukku, et keegi ei segaks. Sinu kaunis nahk on sulle kingituseks. Miks mitte selle nimel natuke pingutada ja vaeva näha. See ei pea olema kohustus, vaid saad selle muuta naudinguks,” soovitab Berit näohoolduseks võtta aega ja rõhutab, et kui kannad iseenda eest hoolt, ei lase positiivsed tulemused end pikalt oodata, ka kõige probleemsena näonaha puhul.

Unistus näohooldustoodetest on saatnud juba pikalt

Berit on unistanud oma näopuhastussarjast pikalt – ta ise tunneb, et kui oma südame andnud ühele kosmeetikabrändile ja usaldab nende kreeme, kasutaks ta ka sama brändi näopuhastustooteid. Määravaks sai seegi, et paljud kliendid on juba aastaid uurinud, millal Berrichi oma näovett või –vahtu osta saaks.

Küll aga kõike head korraga ei jõua ning päris töö uute toodete kallal algas paar aastat tagasi. Näohooldustooted ei sünni üleöö – algab see ideede kogumisest, koostisosade otsimisest, kasutajakogemuse küsimisest ja kuna Berrichi tooted on loodud koostöös teadlastega, sai eelmise aasta lõpuks käed löödud Tallinna Ülikooliga ning valmis näopesuvaht Foam. Berit tunnistab, et selle valmistamise protsess oli kõige keerulisem ning tähelepanu ja aega nõudvam. Novembris sai valmis ka näotoonik Toner ja meigieemaldusõli Makeup Oil.

Tähtis on teha selgeks, mis sobib sinu nahale

Berit rõhutab, et näohoolduse kuldreegel on endale selgeks teha, mis sinu nahale sobib. “Kõigil on erinevad nahatüübid ja tulebki proovida ja testida, kuni leiad selle, mis sulle sobib,” soovitab ta.

Tänapäeval on poodides nii palju häid kosmeetikatooteid, mida väga hästi ka turundatakse ja öeldakse, et raske on leida lojaalset kosmeetika ostjat, sest klient on varmas pidevalt proovima midagi uut. Berit julgeb oma Berrichi kogemusest öelda, et päris nii see ka pole. Berrichil on väga palju lojaalseid kliente tekkinud nii Eestis, kui ka teistes riikides. Ilmselt just need kliendid, kes on saanud Berrichi toodete näol mingit leevendust enda nahaprobleemidele, nemad juba nii lihtsalt teise tootja juurde enam ümber ei koli.

Näohoolduses on oluline roll ka harjumustes

Berit tunnistab, et tema näohoolitsused ei ole viimase 10-15 aastaga oluliselt muutunud. Erineb aga see, et ta pöörab nüüd väga suurt tähelepanu toodetele, millega ta oma näonahka hooldab. “Loomulikult ei teadnud ma 20-aastaselt Gua Sha kivist midagi, aga nüüd olen õppinud sellega õrnalt nägu masseerima ja tulemus on suurepärane,” toob ta välja.

Ta tõdeb, et kui oled noorem ja sul on hea näonahk, siis paratamatult võtad seda kuidagi loomulikult. Vananedes aga hakkad järjest enam tähelepanu pöörama sellele, kuidas hoida ja säilitada naha värskust, elastsust. Teadvustad enesele, kui olulised on lisaks kreemidele ka uni, toitumine ja vee joomine. Berit ise peab kõige olulisemaks korralikku und – ta põhjendab, et kui oled end välja puhanud, oled iseenda keskmes ja suudad fookust hoida enda toitumisel ja sul on tahtmine minna kõndima loodusesse või teha väike jooks. Kui oled vähe maganud, on su vaim väsinud ja keha peegeldab seda. Ta kinnitab, et pikemaajalise unedefitsiidi jäljed on näost kohe näha.

Beriti õhtune näohooldusrituaal

Berit sõnab, et tema näohooldusrituaalile kulub üldiselt 5-10 minutit, sest aega tuleb leida pere ja lastega toimetamise kõrvalt.

· Berit ei meigi end tavapäevadel, ent alustab alati näo puhastusest vahuga, ka siis, kui teeb endale kergema meigi

· Kui ta on tugevamalt meikinud, läheb käiku meigieemaldusõli

· Pärast esmast näopesu puhastab ta näo veel toonikuga ja laseb ilusti kuivada

· Kannab peale õrnalt silmakreemi silmade ümbrusesse ja kreemitab kogu ülejäänud näo öökreemiga

· Sellele järgneb massaaž Gua Sha kiviga – Berit kiidab, et kiviga nägu masseerides on muutused hämmastavad

· Kord nädalas soovitab ta kasutada ka näomaski