NIPINURK: PROOVI NOORENDAVAT joogadieeti

NIPINURK: PROOVI NOORENDAVAT joogadieeti
pilt: Annika Metsla

Eestlasest joogaõpetaja Liina Ravneet Elviku raamat “Kundalini jooga” viib lugeja Kundalini jooga maagilisse salamaailma – õpetuste juurde, mis olid kunagi kättesaadavad vaid valitsejatele, kuid nüüd on avatud teenima iga inimhinge.

Kui soovid kiirelt oma üldisele tervisele tuntava lisatoonuse anda, siis soovitab Liina pühenduda mõneks ajaks noorendavale joogadieedile.

Milleks joogadieeti teha? 

Joogadieet puhastab keha jääkidest ja üleliigsest limast ning toob kaalu sinu jaoks sobivasse normi. Lisaks purustab joogadieet negatiivseid meelemustreid ja harjumusi ning lubab sul muutuda rõõmsamaks ja teadlikumaks.

Mida süüa? 

Soovitatav on 30 päeva süüa ainult puuvilju, pähkleid ja köögivilju (nii toorelt kui ka küpsetatult). Menüüsse on soovitav haarata järgmised toiduained:

  • Palju värskeid salateid: erinevaid rohelisi lehelisi, idusid, värskeid köögivilju, avokaadosid, päevalille- ja seesamiseemneid.
  • Aurutatud köögivilju kerge oliivikastmega.
  • Külluslikult värvilisi ja värskeid puu- ja juurvilju.
  • Puu- ja köögiviljasmuutisid.
  • Küpsetatud suvikõrvitsaid ja baklažaane.
  • Kartuleid (ära neid ainult liiga pehmeks keeda, siis säilivad nende antioksüdandid aluselisus). Proovi näiteks vormiroana koos lillkapsa ja sibulatega.
  • Leotatud ja kooritud mandleid.
  • Taimeteed, joogateed (mandli- või riisipiimaga).

Proovi loobuda selleks 30 päevaks täielikult lihast, kalast, kanast, alkohoolsetest jookidest, kohvist, piimatoodetest, teraviljadest, kaunviljadest, röstitud pähklitest, pähklivõidest, pakendatud- ja purgitoodetest, kontsentreeritud suhkrust (sealhulgas meest) ja praetud toitudest. 30 päeva möödudes hakka menüüsse järk-järgult lisama kergemaid piimatooteid, riisi ja kaunvilju ning too end aeglaselt tagasi tavapärase toitumise juurde.

Indias kasutatakse seda joogadieeti siis, kui inimene tunneb end vana, väsinu ja kurnatuna. Noorendav joogadieet puhastab ja annab elujõudu.

Sarnased artiklid