NIPINURK: VEET MANO 16 õnneliku elu soovitust

Monika Kuzmina

Foto GoodNews/Rasmus Kooskora

Hinnatud sensitiiv Veet Mano jagas 16 mõtet, mis aitavad sul oma elu õnnelikumalt elada.

 

 1. Meie elu iga päev, siin ja praegu – see ongi kõige olulisem päev! Tehkem, mida meil vaja on teha ja leidkem võimalusi eneseväljenduseks, kuid ärgem lükakem asju edasi! Täna on suurepärane päev oma elu elamiseks. Täna võime me elada topelt. Jah, kui püüame täna elada topelt, siis on homme märksa lihtsam.
 2. Kõige olulisem on õppida, kuidas olla aina enam vaba hinnangute andmisest. Me ei tea kunagi kogu taustalugu. Las siis ollagi nii! Me ei tea iial, milliseid raskeid olukordi teine inimene on võinud läbi teha.
 3. Meil pole vaja kulutada oma aega teiste kritiseerimisele, arvustamisele või parandamisele. Meil on ka valikuvõimalus kohelda teisi lahkelt, armastuse ja mõistmisega.
 4. On parem, kui igaüks leiab endas teatud laadi loovust ja suudab elu edenemisse panustada, saades selle eest vastu raha. Tee seda selgel ja ausal moel. Tee seda nii, et see kellelegi haiget ei tee. Tee seda moel, mis on võimalikult loov. Ole selles suhtes ka võimalikult nutikas. Võta riske, et saada seda, mida vajad. Püüa alati teha kõige haaravamat tööd, mis sulle huvi pakub ja mida teha suudad. Pane sellesse, mida teha tahad, alati oma armastus.
 5. Ära tee raha nimel midagi, mis on olemuselt hävitav, destruktiivne. Tee elu hüvanguks midagi head.
 6. Elus on oluline teha kõike, mida me teeme, võimalikult hästi, ja kui me ei tea, kuidas ühte või teist asja teha, saame selle kohta alati juurde õppida.
 7. Ära kunagi unusta, et siit maailmast lahkudes ei saa me oma raha endaga kaasa võtta. Seega ole loov, ole aus ja sirgjooneline ning jaga end maailmaga.
 8. Hirm, häbelikkus ja külm ning osavõtmatu süda on seotud allasurutud vihaga. Me ei pea positiivsete tulemuste ja muutuste nimel seda viha kellegi teise peal väljendama.
 9. Igal inimesel on väga erilised võimed. Igaühel on see nii tohutult väge. Kõigis on olemas võime muutuda äärmiselt intuitiivseks ja asju sügavuti tunnetada.
 10. Ei toimi see, kui me püüame inimestele õpetada midagi niisugust, mida me ise veel kogenud ei ole. See on isegi ohtlik.
 11. Inimesel tuleb võtta vastutus ja abi saamiseks ise teatud seisundis olla. Inimesed peaksid olema vabad ja neil on nõuandeid õigus tagasi lükata. Isegi kui see on hea nõuanne, peaks inimestel olema vabadus ja õigus see tagasi lükata, kui nad nii tahavad. Nii et ära suru oma abi kunagi peale.
 12. Kui me kasutame oma vabadust loovuseks ja mediteerimiseks ning oleme sisimas õnnelikumad, siis selles meie lähedaste inimeste ringis, kes meid armastavad, on ka teised inimesed palju õnnelikumad.
 13. Mediteerimise õppimine aitab inimestel paremini hoolt kanda oma töö- ja pereelu eest ning annab suurema rahulolutunde armastuses.
 14. Me kõik oleme siin selleks, et muuta elu paremaks. Maailm on suur ja ma tunnen, et meil kõigil tuleks alati püüda teha selle paremaks muutmiseks kõik, mida vähegi suudame. Isegi see, kui saame kellelegi naeratada ja silma vaadata ja ta sellest armub – isegi see aitab. Armastus aitab alati ja meid kõigis on lõputud armastuse varud.
 15. Vali elus teha selliseid asju, millest on kasu elule, meie planeedile, ja siis läheb ka kõik muu õigesti.
 16. Armastus on tugevaim ravim ja tervendav jõud.