1 ELUOHTLIK VIGA, mida lapsevanemad beebide magamapanekul teevad

1 ELUOHTLIK VIGA, mida lapsevanemad beebide magamapanekul teevad

Hiljutised uuringud näitavad, et uneaegne surm on beebide surmapõhjus number üks ja seda vanusevahemikus esimene elukuu kuni esimene eluaasta. Lapsevanemad ei oska tihtipeale pöörata tähelepanu väikestele nüanssidele, mis võivad beebi elu ohtu seada ning paraku on ette tulnud ka olukordi, mil ema või isa on ise oma beebi surmas süüdi.

Hiljutised uuringud näitavad, et uneaegne surm on beebide surma põhjus number üks ja seda vanusevahemikus esimene elukuu kuni esimene eluaasta. Lapsevanemad ei oska tihtipeale pöörata tähelepanu väikestele nüanssidele, mis võivad beebi elu ohtu seada ning paraku on ette tulnud ka olukordi, mil ema või isa on ise oma beebi surmas süüdi.

Paljud lapsevanemad asetavad oma beebi magama ohtlikus keskkonnas ja seda endalegi teadmata – lausa 93% vanematest omab voodi läheduses esemeid, mis võivad lapse elu ohtu seada. Kohevad padjad, tekid ja muu sarnane on pealtnäha igati ohutu, ent reaalsuses võib pisibeebi sinna lämbuda.

Suurim viga, mida lapsevanemad beebi magamapanekul teevad, on voodisse koheva eseme jätmine (tekk, padi, mänguloom). Beebi võib pehme padja peal magades näoga liiga sügavale vajuda ja läbi une katkeb hingamine, kui ta enam õhku ei saa ja oma keha ise veel reguleerida ei oska. 

Teine oht on see, kui beebi pannakse voodisse vales asendis – beebi tuleb magama asetada selili. Kui ta on voodis külili ja ta vajub ise näoga kõhuli, võib samuti ohustada lämbumine.

Beebi tuleks alati panna magama oma voodisse, mitte koos ema ja isaga. Uneajal ei kontrolli me oma liigutusi ja oht pisibeebile kogemata liiga teha on paratamatult olemas, kui beebi magab koos ema või isaga. 

Allikas: redbookmag