1 ÜLLATAV ASI, mis aitab sul kiiremini rasedaks jääda

On juba ammu teada, et mereandide ja austrite söömine tõstab libiidot ja suurendab seksiisu. Hiljutisest uuringust selgus aga veel üks ootamatu mõju. Nimelt jõudsid teadlased järeldusele, et inimesed, kes söövad palju kala ja teisi mereelukaid, seksivad sagedamini ning rasestuvad kiiremini võrreldes nendega, kes ei söö nii palju mereande, vahendab Iltalehti. 

Uuringus osales üle 500 paari, kel oli soov last saada. Paaridel paluti kirja panna oma toiduvalik aasta jooksul või selle ajani, mil naisel õnnestus rasedaks jääda. 

Tulemustest selgus, et paaridel, kes sõid mereande vähemalt kaks korda nädalas, õnnestus oluliselt kergemini beebiootele jääda kui neil, kes sõid mereande kõigest korra või paar kuus. Paaridest, kes sõid rohkelt mereande, jäi aasta jooksul rasedaks 92%. Paaridest, kes ei söönud sageli mereande, jäi aasta jooksul rasedaks 79%. 

Tulemused võivad olla aga seotud ka seksimise sagedusega. Nimelt need, kes sõid mereande rohkem, olid ka sagedamini vahekorras, mis võib seletada, miks sellistel paaridel õnnestus kergemini lapseootele jääda.

Kui arvesse võtta ka varasemaid uuringuid, peavad teadlased siiski võimalikuks, et mereandides ja kalas sisalduvad tervislikud rasvad soodustavad viljakust.