10 nippi, kuidas pulmadelt säästa

Pulmad kipuvad alati minema kulukamaks kui pruutpaar arvestanud on - iga samm nõuab raha. Siin on kümme nippi, mis aitavad sul märkimisväärselt säästa. 

Pulmad kipuvad alati minema kulukamaks kui pruutpaar arvestanud on – iga samm nõuab raha. Siin on kümme nippi, mis aitavad sul märkimisväärselt säästa. 

Kärbi nimekirja
Iga nimekirja lisatud külalisega suureneb pulmaeelarve märgatavalt. Ära kutsu pulma kedagi, kellega sa pole viimased viis aastat rääkinud. Vallalised sõbrad tulgu peole üksinda, lastega sõbrad ilma lasteta. Töökaaslasi ei pea pulma kutsuma, kui te väljaspool tööd üldiselt ei suhtle. Kaugete sugulaste peale pole mõtet kulutada. Kutsu oma peole need, kellega sa tõesti tahad seda päeva jagada.

Säästa kutsete saatmiselt
Unusta vastuse saatmise ümbrik ja kutse vaheleht – viimane on jäänuk ajast, kui tint pidi kuivama ja oli oht, et ilma vaheleheta kutse määrdub. Posti teel vastamise asemel palu kutsututelt osalemisest teatada e-posti teel. 

Osta näidiskleit
Pulmasalongid suudavad sind oma hindadega jalust rabada, kuid kui kannad suurust 34-38, on sul üsna suur tõenäosus leida mõnest poest näidiskleit, mis on palju soodsam. Kui sedasi ei vea, pöördu interneti poole – eBay võib su hädast välja aidata.

Väldi nädalavahetust
Pea pulmapidu nädala sees või siis pühapäeval. Igasuguste pakkumiste hinnad langevad märkimisväärselt, kui tegu ei ole reede või laupäevaga. 

Säästa kaunistustelt
Kui planeerid laulatust, katsu see sättida suurte kiriklike pühade lähedusse – siis on kirik nagunii juba kaunistatud ja säästad lilleseadetelt. Lillede asemel võib kasutada hoopis küünlaid: küünaldega täidetud registreerimispaigas ei  märgatagi lillede puudumist.

Õpi abi paluma
Mõtle läbi, kas su lähiringkonnas leidub andekaid muusikuid, fotograafe või muid tegelasi, kes sind pulmade juures aidata saaks. Palu nende abi, usu, nad aitavad rõõmuga ja ei taha selle eest tõenäoliselt mingit tasugi. Viisakuse huvides katsu nende vaeva siiski kuidagi kompenseerida. 

Tee ise
Ära pelga ise käsi külge panna ja sõprugi kaasata. Näiteks saab ise teha kutseid ja lilleseadeid. Kõige selle valmistamiseks korralda oma kodus näiteks spetsiaalne ettevalmistuspidu mõnusa muusika ja snäkilauaga.

Odav toitlustus
Anna toitlustajale kohe alguses teada, et sul pole rahaga priisata. Las ta koostab näidismenüü sellega arvestades. Uuri, mis on soodsam: kas kaetud laud või Rootsi laua tüüpi õhtusöök, kus igaüks tõstab endale ise toidu ette.  Küsi, kas võid peokohta oma alkoholi tuua. Või tee üldse alkoholivaba pulm.

Järelturg
Järelturult saab kõike – kasutatud pulmakleite, koogikaunistusi, meeneid külalistele. Lisaks Eesti-sisestele interaktiivsetele turgudele võid kiigata eBay poole, kuigi kasutatud asjade puhul on suur tõenäosus, et kaupa ei saadeta Eestisse.

Odavad kutsed
Ära osta valmiskutseid, ise teha on palju odavam. Ära kasuta ilukirjateenust – kaunis font ja prinditud kutse toimib täpselt sama hästi. Käsitööpoodides müüakse väga palju kaunist ja printerisõbralikku paberit, mis pulmakutseteks ideaalselt sobivad. Jääb vaid üle need meelepäraselt kaunistada. 

Allikas: Weddings.about.com

Buduaar.ee