10 NUTIKAT NIPPI, MIS AITAVAD sul lapsed tube koristama saada

5 kommentaari
10 NUTIKAT NIPPI, MIS AITAVAD sul lapsed tube koristama saada

Kas sinu lapse tuba näeb välja selline, nagu sealt oleks tornaado läbi lennanud? Sa pole selle murega üksi. Selleks, et laps koristama motiveerida, tuleb palju vaeva näha. Või kas ikka tuleb? Siin on mõned nipid, mis aitavad sul lapsed oma tuba koristama panna. 

Kas sinu lapse tuba näeb välja selline, nagu sealt oleks tornaado läbi lennanud? Sa pole selle murega üksi. Selleks et laps koristama motiveerida, tuleb palju vaeva näha. Või kas ikka tuleb? Siin on mõned nipid, mis aitavad sul lapsed oma tuba koristama panna. 

1. Muuda koristamine lõbusaks. 

Istu ise toanurgas asuvale toolile ja lase tal näiteks aja peale tuba korda teha. 

2. Koristamine kui perekondlik tegevus. 

Määra kindlad päevad, millal kõik pereliikmed peavad kodu koristamisse oma panuse andma. Nii õpivad nad sinu eeskujul korda hoidma. 

3. Muuda koristamine lihtsamaks. 

Vaata lastetuba kriitilise pilguga üle ja mõtle, kas on midagi, mida saaksid selleks teha, et tuba nii sassi ei lähekski? Võibolla mõni uus riiul või mänguasjakast? 

4. Mänguasju ei tohiks olla liiga palju. 

Sorteerige koos lapsega tema mänguasjade varud ning hoiustage osa asjadest kuskile mujale. Nii on lapsel vähem kola, mida mööda põrandat laiali loopida. 

5. Kiida ja autasusta. 

Kui lapsed ilusti sõna kuulavad ja toa ära koristavad, siis kiida neid ning anna neile väike preemia. 

6. Lase lastel tuba isikupäraseks muuta. 

Luba oma lastel otsustada, kus nad mingeid asju hoiustada tahaksid. See ei pruugi sinu meelest muidugi parim lahendus olla, aga see motiveerib neid korda pidama. 

7. Üks ülesanne korraga! 

Pane üks laps kirjutuslaua eest vastutama, teine riiete voltimise eest jne. Nii on lapsel lihtsam järge pidada. 

8. Jaga tuba osadeks. 

Ära eelda, et laps terve toa ühe hooga korda teeb. Jaga ta tuba erinevateks sektoriteks ja lase tal ühele toa osale keskenduda. Ole ka ise vajadusel abiks – kuid mitte õpetamas, vaid julgustamas. 

9. Ole järjekindel. 

Lapsed ei pane oma asju automaatselt ära. Kui soovid, et neist kasvaks korda hoidvad ja vastutustundlikud täiskasvanud, siis pead nendega juba pisikest peale väga järjekindel olema. Kui piisavalt pikalt järjest sama asja meelde tuletad, siis muutub see lõpuks lapse jaoks harjumuseks. 

10. Selgita oma ootusi. 

Mida sa silmas pead, kui palud lapsel toa “ilusti korda teha”? Vii laps oma ootustega kurssi. 

mouthsofmums.com.au