19 USA OSARIIGIS lubab seadus õpetajatel lapsi lüüa

10 kommentaari
19 USA OSARIIGIS lubab seadus õpetajatel lapsi lüüa

Enamusele meist tuleb see ilmselt tõeliselt šokeeriva uudisena, kuid USA-s on 19 osariiki, kus on õpilaste füüsiline karistamine õpetajate poolt seadusega lubatud. Miks see nii on ning miks pole seadust siiani muudetud?

Enamikele meist tuleb see ilmselt tõeliselt šokeeriva uudisena, kuid USAs on 19 osariiki, kus on õpilaste füüsiline karistamine õpetajate poolt seadusega lubatud. Miks see nii on ning miks pole seadust siiani muudetud?

Nagu pildilt näha, on antud seadus kehtiv pigem lõunaosariikides – nende hulgas on Texas, Oklahoma, Idaho, Alabama, Florida, Kentucky ja Tennessee. Uuringute kohaselt kuritarvitatakse seadust ära ja kasutatakse laste õpetamiseks kehalist karistust kõige enam Alabamas, Arkansases ja Mississippis. Enam kui pooled koolid nendes piirkondades tunnistavad, et karistavad vajadusel lapsi kehaliselt.

Uuringust selgus ka, et vaid ühe kooliaasta jooksul karistatakse Ameerika koolides kehaliselt kokku rohkem kui 163 000 last. Kuigi suurem osa riigist on keeldunud antud seadust õigeks pidama, on see siiski igapäevaselt paljudes piirkondades täiesti tavaline.

Mitmete osariikide käitumismuster on ka selge tõend rassismi olemasolust – uuringud näitavad, et mustanahalisi lapsi karistatakse kehaliselt 51% tõenäolisemalt kui teisi.

Allikas: Rebelcircus.com