3 ASJA, MIDA PEAKSID oma lapsele raha kohta õpetama

3 ASJA, MIDA PEAKSID oma lapsele raha kohta õpetama

Lapsele tuleks üsnagi varakult hakata selgitama raha tähendust ja seda, kuidas rahaga ümber käia tuleks – kõik need mänguasjad, mis koju tuuakse, ei ole sugugi tasuta. Kohe kui lapsel on numbrid selged, võiks laps hakata vaikselt kuulma ka sellest, miks on raha vaja ja kuidas see üldse toimib.

Lapsele tuleks üsnagi varakult hakata selgitama raha tähendust ja seda, kuidas rahaga ümber tuleks käia – kõik need mänguasjad, mis koju tuuakse, ei ole sugugi tasuta. Kohe, kui lapsel on numbrid selged, võiks laps hakata vaikselt kuulma ka sellest, miks on raha vaja ja kuidas see üldse toimib.

Allpool on välja toodud kolm asja, mida vanemad peaksid oma lapsele raha kohta kindlasti õpetama:

1. Kuidas raha töötab?

Selgita lapsele varases eas, kuidas raha toimib – mida peab tegema, et seda saada ja miks on üldse raha vaja. Laps peab saama aru, et poest ei saa kõike meelepärast lihtsalt võtta – see kõik maksab raha.

2. Õpeta raha säästma

Selgita lapsele, kuidas hoolikalt raha säästes on võimalik kokku saada suurem summa, mille abil saab endale midagi suuremat lubada. Laps võiks endale kindlasti oma isikliku rahakassa saada, kuhu ta saab hakata raha koguma.

3. Kuidas raha teenida?

Laps võiks saada võimaluse hakata ise taskuraha teenima – tehes kodutöid, aidates kaasa majapidamises. Ka heade tulemuste eest koolis võib laps vahel raha saada – see omakorda motiveerib hoolikam olema ja koolis rohkem vaeva nägema.

Allikas: redbookmag

 

Sarnased artiklid