3 põhjust, miks raseduse ajal trenni teha

4 kommentaari
3 põhjust, miks raseduse ajal trenni teha

Rasedus ei ole haigus, tegu on ühe kõige erilisema perioodiga iga naise elus, mis muudab meie elu alatiseks. Paljud naised ei julge raseduse ajal trennis käia, kartes lootele haiget teha, kuid tegelikult on raseduse ajal trennis käimine hoopis kasulik ja seda nii emale endale kui ka sündivale lapsele. Kindlasti tasub eelnevalt konsulteerida ka arstiga ning panna paika, milliseid trenne teha võib ja mida välistama peaks.

Rasedus on kõige erilisem periood iga naise elus, mis muudab meie elu alatiseks. Paljud naised ei julge raseduse ajal trennis käia, kartes lootele haiget teha, kuid tegelikult on raseduse ajal trennis käimine hoopis kasulik, ja seda nii emale endale kui ka sündivale lapsele. Kindlasti tasub eelnevalt konsulteerida ka arstiga ning panna paika, milliseid trenne teha võib ja mida välistama peaks.

Allpool on välja toodud 3 põhjust, miks raseduse ajal tuleks kindlasti trennis käia!

Põhjus nr 1 – Trenn tugevdab lihaseid! Mitmed uuringud on näidanud, et naistel, kes on heas füüsilises vormis, möödub sünnitus kiiremini ja valutumalt. Lisaks taastub treenitud naise keha pärast sünnitust kiiremini ja ka lisakilode pärast ei pea muretsema. 

Põhjus nr 2 – Trenn raseduse ajal arendab lapse ajutegevust ja ajuvõimekust! Mitmed Montreali ülikoolis 2013. aastal läbiviidud uuringud näitasid, et naised, kes treenisid raseduse ajal kolm korda nädalas 20 minutit järjest, sünnitasid lapse, kelle ajuvõimekus oli suurem. Juba see üksi on piisav põhjus, miks raseduse ajal trenni teha!

Põhjus nr 3 – Treenitud naistel on sünnitusega kaasnenud lisakilodest lihtsam vabaneda kui naistel, kes trenni ei teinud. Oluline on jälgida ka seda, et rasedusega ei kaasneks nii-öelda tühjasid kilosid! Keskmiselt võtavad naised rasedusega juurde 10-17 kg, mõned aga lausa 20 kg ja rohkem. Treenitud naise keha kulutab rohkem kaloreid ja seega kaovad ka lisakilod palju kiiremini.

Allikas: www.womanitely.com