3 ÜLLATAVAT FAKTI beebide kohta, millest arstid ei räägi

3 ÜLLATAVAT FAKTI beebide kohta, millest arstid ei räägi

Vastsündinud beebide kohta on olemas teatud huvitavaid infokillukesi, mida paljud emad ei tea ning millest arstid ise samuti ei räägi. Ühest küljest on siiski tegu üsnagi oluliste faktidega, seega võiks neid siiski teada.  

Vastsündinud beebide kohta leidub huvitavaid infokillukesi, mida paljud emad ei tea ning millest arstid ise samuti ei räägi. Ühest küljest on siiski tegu üsnagi oluliste faktidega, seega võiks neid siiski teada.  

Seega, kolm huvitavat asja, mida ema oma vastsündinud beebi kohta teada võiks:

1. Beebi ei tunne soola maitset.

Üldjoontes võib öelda, et beebi maitsemeeled on sündides täielikult välja arenenud, aga mitte soola maitse osas. Nimelt tunnevad beebid magusa, kibeda ja hapu maitset, kuid soolase maitse tunnetus tekib alles umbes neljakuuselt.  

2. Vastsündinud beebi nutab ilma pisarateta.

Vastsündinud nutavad üsnagi palju, aga neil ei teki pisaraid. Pisarad tekivad hiljem  alates kolmandast elunädalast või isegi kolmandast elukuust.

5. Ta tunneb toidu maitset ka sinu kõhus olles ja see mõjutab tema maitsemeeli.

Kuigi beebid ei tunne soola maitset kuni neljanda elukuuni, tunnevad nad magusat, kibedat ja mõru maitset. Kui beebi on ema kõhus olnud umbes neli kuud, hakkab ta tundma maitseid, mida ema raseduse ajal sööb ja need maitsed võivad mõjutada ka tema enda maitse-eelistusi hilisemas eas. Kui ema on raseduse ajal näiteks palju küüslauku söönud, siis suure tõenäosusega hakkab ka laps seda armastama.

Allikas: health.com

Sarnased artiklid