4 SOOVITUST PAARIDELE, kuidas koos majandada

4 SOOVITUST PAARIDELE, kuidas koos majandada

Raha on peamine asi, mille pärast paarid tülitsevad. See ei peaks kellelegi meist üllatusena tulema, sest kuigi raha ei peaks meie eludes olema prioriteet number üks, mängib see ikkagi olulist rolli. Rahapuudus või sellega oskamatult ümber käimine on aga suur stressiallikas. Ajakiri Women’s Health pani kirja neli nõuannet, kuidas peres paremini majandama õppida. 

1. Rääkige rahast

Kõige suuremad probleemid tekivad siis, kui paar omavahel rahast ei räägi. Kumbki ei tea teineteise palga suurust ega väljaminekuid. Rahast rääkimine ei ole häbiasi ega tabuteema. Suhelge omavahel ning pange paika kindel plaan, kes mille eest maksab ning suuremate ostude korral arutage väljaminek omavahel läbi.

2. Elage vastavalt võimetele

Ärge elage üle oma võimete ning ärge üritage iga hinna eest naabritega sammu pidada. Kõigi võimalused on erinevad. 

3. Pange kirja tulud ja kulud

Koostage igakuiselt oma tuludest ja kuludest nimekiri. Niimoodi omate selget ülevaadet, kui palju saate näiteks sellel kuul lõbustustele raha kulutada või kõrvale panna.

4. Õppige vigadest

Ärge võtke elu liiga tõsiselt, eksimine on inimlik. Oluline on vigadest koos õppida ning püstipäi edasi sammuda. Kõigil meil tuleb elus ette raskemaid aegu, paarina on teil võimalus üheskoos muredega hakkama saada. 

Sarnased artiklid