40-SELT EMAKS? 3 põhjust, miks see kasulik on

Veel paarkümmend aastat tagasi oli loomulik, et emaks saadi võimalikult varases eas - seitsmeteistaastaselt pere loomine oli tavaline ning nagu öeldi, siis "kakskümmend kaks viimane taks" ehk selleks vanuseks pidi perekond kahtlemata olemas olema. Tänapäeva ühiskonnas on aga paljuski muutunud ning emaks saadakse üha hilisemas eas.

Veel paarkümmend aastat tagasi oli loomulik, et emaks saadi võimalikult varases eas  seitsmeteistaastaselt pere loomine oli tavaline ning nagu öeldi, siis “kakskümmend kaks viimane taks” ehk selleks vanuseks pidi perekond kahtlemata olemas olema. Tänapäevaühiskonnas on aga paljuski muutunud ning emaks saadakse üha hilisemas eas.

Kuid miks on siis parem saada emaks kolmekümnendates või isegi neljakümneaastaselt?

Hiljutine uuring, mis avaldati väljaandes American Journal of Public Health, kinnitab, et tegelikult on hilises eas lapse saamisel mitmeid positiivseid nüansse.

Allpool on välja toodud kolm neist:

1. Laps on targem.

Uuringud kinnitavad, et hilisemas eas sünnitajate lapsed saavad vanematelt rohkem elutarkust. Vanemas eas on naine elukogenum, rahulikum ning tema eluväärtused on paika loksunud. Ta oskab last paremini suunata ning teda harida.

2. Emotsionaalne stabiilsus.

Vanem naine on elus jõudnud etapini, kus ta ei lähe enam pisiasjade pärast rivist välja ega kaota pead. Ta on emotsionaalselt stabiilne ning see mõjub lapse arengule üksnes positiivselt.

3. Kindel suhe.

Briti uuringust leiti näiteks, et 40-aastaselt emaks saanud naised on enda kõrvale leidnud kindla partneri, kelle puhul on väga tõenäoline, et see suhe jääb kestma ning lapsele on üles kasvamiseks tagatud turvaline keskkond.

Allikas: redbookmag