5 nippi, kuidas lapse tuju tõsta

Tavaliselt on just lapsed need, kes naudivad tähelepanu ja soovivad püsida tähelepanu keskpunktis. Kuid mida teha siis, kui laps muutub tujutuks ja jonnakaks? Sellisel puhul peaksid emme-issi teadma mõnd kavalat trikki, mis lapse tuju jälle rõõmsaks teeb.

 

Tavaliselt on just lapsed need, kes naudivad tähelepanu ja soovivad püsida tähelepanu keskpunktis. Kuid mida teha siis, kui laps sulgub endasse ja muutub jonnakaks ? Sellisel puhul peaksid emme-issi teadma mõnd kavalat trikki, mis lapse tuju jälle rõõmsaks teeb.

Mängige arvutimänge

Kõik lapsed armastavad arvutimänge, seepärast kutsu laps endaga koos arvuti taha. Ja tehke väike võistlus, kumb võidab. Võid olla üsna kindel, et laps muutub otsekui võluväel jälle rõõmsamaks.

Mullivann

Mullivann on lapse tujutõstja number üks. Lase vanni sooja vett, vannivahtu ja kõik lapse lemmikud vannikaaslased – pardid, laevad jne. Kihisevalt mullitav vannivesi teeb pisikese tuju kohe heaks.

Valmistage koos magustoitu

Otsige koos kokaraamatust välja mõni vahva magustoidu retsept, mida saaksite koos proovida. Pea meeles, mida rohkem suhkrut, piima ja šokolaadi, seda kindlamalt see lapsele maitseb. Maitsev koogike, küpsised või glasuuritud piparkoogid muudavad nii sinu kui lapse tuju hoobilt rõõmsamaks.

“SOS kommid”

Varu kapinurka karbike “sos kommidega”, kui laps on väga tujust ära, siis kõige kiirem vahend seda muuta on lasta lapsel suurest kommikarbist valida endale üks kõige meelepärasem kompvek. Juba värviliste kommipaberite nägemine suunab  lapse mõtted mujale.

Vaadake koos multikaid

Kui laps on riiakas ja jonnakas, siis ei pruugi sul teha muud, kui ainult panna käima dvd mõne lõbusa lastesaate või multikaga ja kutsuda laps endaga telekat vaatama. Tuttavate telesõprade nägemine muudab iga riiukoti jälle ingliks.

 

Triin Tisler