5 NÕUANNET, KUIDAS kasvatada õnnelik laps

5 NÕUANNET, KUIDAS kasvatada õnnelik laps

Iga lapsevanem soovib, et tema laps oleks õnnelik. Lapse õnn sõltub suuresti aga sellest, mismoodi lapsevanem ise ellu suhtub. Aga mis tööriistu selleks vaja on või kas on üldse midagi vaja? Veebileht Lifescience pani kirja mõned näpunäited, millest võib abi olla.

1. Ole positiivne

Positiivne mõtlemine nõuab mõnikord suuri jõupingutusi, kuid see kannab mitmekordselt rohkem vilja. Kui märkad, et reageerid lapse tegemistele alati negatiivselt ja isegi agressiivselt , katkesta oma mõtteviis enne kui sellest tuleb püsiv. Tasub meeles pidada, et laps võtab rohkem õppust vanemate käitumisest kui sõnadest.

2. Sa ei pea olema täiuslik

Mitte keegi meist pole perfektne. Seega ära piina ennast sellega, et püüad olla täiuslik lapsevanem. Võta asju vabalt ja lähtu lapse kasvatamisel oma sisetundest. Kui teed asju armastusega, siis ei saa sa midagi valesti teha. 

3. Mängi lapsega

Lapsega mängimine arendab tema sotsiaalseid oskusi ja kujutlusvõimet ning tõstab enesehinnangut. Lapsed armastavad vanemaid, kes oskavad enda kulul naerda ja ei karda endast narri teha.

4. Hoolitse oma suhte eest

Otse loomulikult muudab lapse sünd mehe ja naise vahelist suhet ning omavaheline suhtlemine jääb tahaplaanile.  Kui aga üksteise jaoks aega ei võeta, kaaslast ei tunnustata ja elu käib ainult lapse ümber, siis esimene kannataja on just laps. Laps vajab vanemaid, kes teineteist hoiavad ja armastavad ning ka üksteisele aega leiavad. 

5. Usu endasse

Usu oma lastekasvatamise oskusesse ja ära võrdle ennast teistega. Endasse uskuv lapsevanem, kes ei püüa olla igati täiuslik ega oota seda ka teistelt, kasvatab ennast usaldava ja õnneliku lapse.

Sarnased artiklid