5 PÕHJUST, miks hilises eas laps sünnitada

Mida aeg edasi, seda populaarsemaks muutub hilisemas eas pere loomine ning kui veel paarkümmend aastat tagasi oli loomulik, et emaks saadi isegi seitsmeteistaastaselt, siis täna on olukord kardinaalselt muutunud. Emaks saadakse kolmekümnendates ja isegi neljakümnendates ning kui loodus lubab, siis ka viiekümneaastaselt.


Mida aeg edasi, seda populaarsemaks muutub hilisemas eas pere loomine. Kui veel paarkümmend aastat tagasi oli loomulik, et emaks saadi isegi seitsmeteistaastaselt, siis täna on olukord kardinaalselt muutunud. Emaks saadakse kolmekümnendates ja neljakümnendates ning kui loodus lubab, siis koguni viiekümneaastaselt.

Kuid miks on siis parem saada emaks hoopis hilisemates eluaastates?

Põhjuseid on tegelikult üsnagi mitmeid:

1. Turvalisem keskkond

Hilisemas eas emaks saavad naised on loonud suhte, milles nad tunnevad end turvaliselt ning tõenäosus, et suhe laguneb, on madal. See omakorda tagab turvalise keskkonna ka lapsele.

2. Majanduslik tugi

Majanduslik olukord on enamasti parem ning lapsele tagatakse parem haridus, mis tihtipeale võib tänapäeval paraku just raha taha kinni jääda.

3. Laps on targem

Uuringud kinnitavad, et hilisemas eas sünnitajate lapsed saavad vanematelt rohkem elutarkust. Vanemas eas on naine elukogenum, rahulikum ning tema eluväärtused on paika loksunud. Ta oskab last paremini suunata ning teda harida.

4. Lapse eluviis on tervislikum

Uuringud kinnitavad ka seda, et vanemas eas sünnitaja on elus jõudnud kohta, kus ta pöörab rohkem tähelepanu oma toitumisele ning üleüldisele eluviisile. Tarbitakse vähem alkoholi, vähem ebatervislikku toitu ning laps õpetatakse tervislikku täisväärtuslikku toitu hindama.

5. Laps saab kogu tähelepanu

Uuringute põhjal on selgunud, et hilisemas eas sünnitajad on elus jõudnud etapini, kus nad on võimelised lapsele rohkem tähelepanu pöörama ning last ei anta vanaemale kasvatada, vaid teda kasvatatakse ise. On loomulik, et lapse jaoks on ema tähelepanu kõige olulisem.

Allikas: care2