5 põhjust, miks pakkuda oma lapsele isetehtud toitu

5 põhjust, miks pakkuda oma lapsele isetehtud toitu

Kodune toit – see on armastus. Ja kes meist ei armastaks oma lapsi? Kui järgmine kord lapsele süüa annad, siis veendu, et selles oleks vähemalt paar grammigi armastust.  

Kodune toit – see on armastus. Ja kes meist ei armastaks oma lapsi? Kui järgmine kord lapsele süüa annad, siis veendu, et selles oleks vähemalt paar grammigi armastust.

Mindbodygreen.com seadis ritta viis põhjust, miks peaks iga ema pakkuma oma lapsele kodust toitu.

1. Lapsed on väikesed inimesed. Kui väikene inimene on harjunud sööma puu- ja juurvilju, siis teeb ta tõenäoliselt sedasama ka suureks sirgudes. See on lihtne: anna oma lapsele toitu, mida sa tahaksid, et ta sööks ka siis, kui ta vanematekodust lahkunud on. Ära soojenda toitu üles mikrolaineahjus, vaid valmista iga kord uus ja värske püree, mis sisaldab suures koguses vitamiine ja vajalikke toitaineid. Miks mitte harjutada last tervisliku toiduvalikuga juba beebieas, kui ta sellele vastuvõtlik on?

2. Toitainerikas kodune toit.  Poes valmistatud püreesid kuumutatakse kõrgel temperatuuril, see hävitab mineraalide sisaldust toidus. Rääkimata mitmetest lisa- ja sälitusainetest, mis sinna lisatakse. Kodus valmistatud püree puhul saad olla kindel, et see on valmistatud vaid parimast toorainest. Lisaks saad sa valida ise komponendid ning maitsestada seda just nii, nagu lapsele meeldib.

3. Ole tervisliku toitumise eeskujuks. Sinu lapsed jälgivad iga sinu sammu ja nad ei ole rumalad! Ole neile eeskujuks. Enne kui haarad šokolaadi järele, mõtle, ehk tasuks see asendada näiteks kirsside või vaarikatega?

4. See ei ole raske! Kuni aastaseks saamiseni saab laps vajalikke toitaineid sinu rinnapiimast. Peale seda võid talle pakkuda ka neid roogi, mida valmistad ülejäänud perele. Ja see on lihtne, kui valmistad kogu perele tervislikku toitu.

5. Toit – see on armastus! Üks põhjus, miks pakkuda oma lapsele vaid parimat, on see, et sa armastad teda. Ja õige toiduvalik näitab armastust – õpetades last lugu pidama tervislikust toidust (hea küll, mõnikord väikeste järeleandmistega!), näitab see talle, et hoolid ja armastad teda. 

Triin Tisler

Sarnased artiklid