5 vahvat aiamängu kogu perele

5 vahvat aiamängu kogu perele

Päikesepaistelised suveilmad lausa sunnivad nelja seina vahelt õue minema. Värskes õhus on aga kõige toredam viibida koos pere ja sõpradega. Kui soovid oma lähedaste seltsis veeta kvaliteetaega veelgi aktiivsemalt ja lõbusamalt, siis nüüd on selleks suurepärane võimalus. Nimelt on Koduekstra poodidesse jõudnud mitmed nostalgiliselt põnevad aiamängud, mis pakuvad hasarti nii suurtele kui ka väikestele.

Kutsu seltskond kokku ja täida soojad suveõhtud naeru ja põnevusega.

1. DOOMINO 

Vana hea Doomino on nüüd pisut suuremas kuues. Kerged vahtplastist klotsid on lõbusad ja sobivad suurepäraselt lastega ajaveetmiseks. Komplekti kuulub 28 vahvat klotsi, mis tuleb õigesti üksteise kõrvale sättida. Mängulusti jagub korraga kahele kuni neljale inimesele.

2. TRIPS-TRAPS-TRULL 

Aitab paberi ja pliiatsi otsimisest! Võta randa või piknikule kaasa hoopis vahtplastist Trips-traps-trulli alus ja esita kaaslasele väljakutse. Mäng sisaldab 9-osalist suurt alust ning viite ringi ja risti. Mängu põhimõte on sama, mis paberilgi: saa ühesugustest kujunditest kokku rida, veerg või diagonaal. Põnev taktikaline mõtlemine on pikaks ajaks garanteeritud!

3. TÄPSUSVISE PALLIDEGA 

Korraldad sõpradega grilliõhtut? Söömise vahepeal näidake aga oma oskusi ja selgitage seltskonnast kõige osavam täpsusviskaja. Mängulaual asuvad tsoonid 20, 50 ja 100 punktiga, millele peab pihta saama kolme palliga. Visake lausa mitu ringi ja arvutage saadud punktid kokku. 

Kindlasti kaasake mängu ka lapsed. Täpsusviske aiamäng arendab neis arvutamise oskust ning motoorikat. Vihmase ilma korral saab mängu mängida ka toas.

4. VIBULASKMINE 

Tundub justkui poiste ala? Tegelikult on vibulaskmine tore ajaviide absoluutselt kõigile, olenemata soost või vanusest. Oma põhimõttelt sarnaneb mäng täpsusviskele, ent pallide asemel kasutatakse siin kolme noolt. Nooli saab märklaua suunas lennutada kahel lõbusal viisil: kas vibuga või puhumistorust puhudes. Nalja saab igal juhul palju!

5. KABE JA MALE 

Kes eelistab aga pisut tõsisemat nuputamist, saab oma oskused proovile panna vahva kabe- ja malelauaga. Vahtplastist kabelaud sobib nii aeda kui ka randa. Seitsme sentimeetrise läbimõõduga nupud ei kao liiva sisse ning vastase käik ei jää kohe kindlasti nendega märkamata. Kabelauaga on kaasas 16 valget ja 16 musta nuppu.