Reklaam sulgub sekundi pärast

6 LAUSET, MIDA LAPSE KUULDES kallimale öelda ei tohiks

Fakt on see, et lapsed õpivad suhtlema oma vanemaid jälgides. Seega kui näiteks vanem näitab oma käitumisega halba eeskuju, siis õpib ka laps selle ruttu ära. Kui vanem on kogu aeg vihane, on ka laps vihane. Ja see ei puuduta mitte ainult käitumist, vaid ka sõnu. Ka kallimale öeldud negatiivsed laused võivad lapsele meelde jääda. Huffington Post palus ekspertidel välja tuua kuus lauset, mis võivad esmapilgul üsna süütuna näida, kuid mida tegelikult lapse juuresolekul oma partnerile öelda ei tohiks.

"Sa oled liiga tundlik"

Üldiselt pole kellegi teise asi kommenteerida, mida või kuidas keegi tunneb. Antud lause võib lapsele ebameeldiva sõnumi edastada. Sellised laused justkui teevad kallima tunded mõttetuks ning annavad mõista, et tal ei ole lubatud solvuda. Keegi teine ei saa sulle öelda, mida sa tunned. Need on ju sinu tunded.

"Mul on kiire"

Inimesed suhtlevad omavahel küll rohkem kui varem, kuid sellest hoolimata tunnevad nad ennast üksikuna. Antud lausel on suur süü. Kui kallim palub tähelepanu, kuid vastad talle, et sul on kiire ning jätkad oma tegevust, mida võiks tegelikult edasi lükata, tunneb partner ennast üksikuna. Kui laps näeb sellist käitumist, võib ta oletada, et ka tema pole oma vanemate jaoks piisavalt oluline.

"Ma pean trenni tegema, sest olen paks"

Olgu su kaal milline tahes, kuid antud lause võib anda su lapsele vale mulje. Kui laps näeb, et kaalud ennast iga päev ning kutsud ennast paksuks, võib talle kujuneda ebatervislik pilt enda kehast. 

"Ma ju ütlesin"

Sellise lausega sõpru ei saada ning selle kasutamine pole ka koduseinte vahel kuigi mõistlik. Asjaolu, et meenutad kallimale seda, et sul oli õigus ja tema eksis, võib anda lapsele mõista, et suhtlemine tähendabki seda, et ühel on õigus ja teisel mitte.

"Vaata nüüd, mida sa tegid"

See lause jätab mulje, et tehtud viga oli väga suur. Lisaks on lause juba iseenesest väga solvav. 

"Sa ei tee kunagi kodus mitte midagi"

Kui väidad, et kallim ei tee kunagi mitte ühtegi kodutööd, vihjad sellele, et kui kallimal pole hetkel kodutööde tegemiseks aega, ei panusta ta oma peresse. Antud lause annab lapsele mõista, et see, kes panustab suhtesse muul viisil, näiteks pikki tööpäevi tehes, ei tee tegelikult midagi ja on laisk.