8 LAUSET, MIDA ükski rase naine kuulda ei taha

Rasedus on küll osa elust ning loomulik asi, kuid fakt on see, et kõikidel rasedatel naistel hormoonid möllavad ning seega võiks natukene mõelda, mida rasedale öelda ja mida tasuks pigem enda teada hoida. Nimelt arvab osa inimestest, et neil on õigus välja öelda ükskõik mida, mida sülg parajasti suhu toob. News.com pani kirja kaheksa kõige hullemat lauset, mida rasedale kindlasti kõva häälega öelda ei tasuks. 

Olin sama suur nagu sina, aga mul sündisid kaksikud.

Kuidas peaks see teadmine rasedat aitama? Kõhu suurus on kõikidel erinev ja näiteks saledatel ning väikestel naistel võib kõht hulga suuremana tunduda. 

Aga X-i kõht on palju väiksem/suurem, kuigi olete rasedusega sama kaugel.

Iga naine, rasedus ja keha on erinev. See on lihtne fakt rasedusest. 

Sa pole piisavalt juurde võtnud. Sööd sa ikka normaalselt?

Raseda naise kaalu ei tasuks küll kommenteerida. Kui tal ongi kaaluga probleeme, siis seda mainitakse kindlasti ka ämmaemanda juures. 

Su kõht kasvab iga päev.

Aitäh selle kommentaari eest. Ilmselgelt rase ise seda ei teadnudki. 

Sa näed nii väsinud välja.

On üsna loomulik, et rase võib väsinud välja näha. Seda pole vaja talle nina alla hõõruda. 

Sul polegi hommikuti süda paha? See on halb märk!

Hommikune iiveldus või selle puudumine ei ole mingi märk raseda tervise kohta. Need, kellel iiveldus puudub, on vaid tõsiselt õnnelikud. 

Käib vist närvidele, kui sa alkoholi juua ei saa?

Alkohol pole elus kõige olulisem ning kõige tähtsam on siiski lapse tervis. Leidub ka neid naisi, kelle jaoks polnud alkoholist loobumine raske. Kui see valmistaski tulevasele emale raskust, siis ei peaks talle seda küll veel eraldi meelde tuletama. 

Ehk peaksid spordi tegemise lõpetame?

Spordi tegemine pole raseduse ajal keelatud, vaid hoopis vastupidi – mõõdukas trenn on lapsele ja rasedale igati kasulik.