Reklaam sulgub sekundi pärast

Abielu, lapsed, pereelu – millal on õige aeg?

"Noh, millal siis pikka lauda saab?!" - teate küll seda tüütut sugulast, kes sinu ja su poiss-sõbra kohta regulaarselt selle küsimuse esitab? Nüüd on võimalik talle teaduslikult vastata!

"Noh, millal siis pikka lauda saab?!" - teate küll seda tüütut sugulast, kes sinu ja su poiss-sõbra kohta regulaarselt selle küsimuse esitab? Nüüd on võimalik talle teaduslikult vastata!

Ajapiirid kokkukolimiseks, laste saamiseks ja abiellumiseks on siiski olemas, aga oleme me kunagi mõelnud, miks need eksisteerivad? Kas inimesed, kes neid ühiskondlikke norme järgivad, on kuidagi õnnelikumad, tervemad või rikkamad? 

Parim aeg kokkukolimiseks
Kui vanasti öeldi, et õnnelikumad on  need, kes kolivad kokku alles pärast abiellumist, siis hiljutised uuringud tõestavad, et see seisukoht ei pea paika. 2006-2010. aastani läbiviidud uuringust selgus, et naised vanuses 25 kuni 29 eluaastat kolivad oma elukaaslasega kokku pärast kolme suhteaastat.
Samas alla 24aastased naised teevad seda väga väikese tõenäosusega ja nende suhted lõppevad tihti kolmandaks aastaks.
Ühesõnaga: kooselu alustamisega tasuks oodata 25. eluaastani, see tagab suurema tõenäosusega kestva suhte. 

Parim aeg abiellumiseks
Mehed ja naised abielluvad enamasti vastavalt 29- ja 27aastaselt. See ei tähenda, et ka sina täpselt samamoodi teed, aga keskmiselt näib see olevat parim iga.
23aastased ja nooremad abiellujad lahutavad abielu üsna suure tõenäosusega.
Kui vanus kõrvale jätta, mängib rolli ka abielule eelneva suhte pikkus - see peaks olema enam kui kuus kuud.
Hiljutisest uuringust selgub, et parem oleks abielu üldse 30ndate teise poolde lükata: vallalised kõrgharidusega 30ndates naised teenivad nimelt aastas ligi 20 000 eurot enam kui nende enne 30ndaid abiellunud suguõed.
Ühesõnaga: üht õiget vanust või suhtestaaži, mille järel abielluda, on raske leida, kuid oodata tasuks vähemasti 20ndate eluaastate teise pooleni ja olla siis partneriga suhtes kauem kui pool aastat enne, kui abielluma hakkate.

Parim aeg laste saamiseks
Kuigi võiks arvata, et laps ei peaks tulema vahetult pärast abielu, selgub uuringutest siiski, et paarid, kelle esimene laps sünnib enne esimest pulma-aastapäeva, on õnnelikumas suhtes kui need, kes lapsesaamist edasi lükkavad.
Suhte alguses peaks lapseplaanid siiski ootele panema, rolli mängib ka vanus. Teadlaste hinnangul võiks lastesaamise lükata 20ndate teise poolde: siis on omandatud haridus, leitud töö, pandud alus iseseisvale elule. Kuid igal juhul tuleks titetegu käsile võtta enne 35ndat eluaastat - siis hakkab rolli mängima vanus ja lastesaamine muutub raskemaks.
Kuigi - hiljutine uuring näitab, et tervelt 65 protsenti 40aastastest rasestuda-üritajatest olid edukad.
Ühesõnaga: lapsega võiks igal juhul oodata abieluni, sest siis on tõenäolisem, et te olete nii vaimselt kui majanduslikult lapseks valmis. Kuid olulised on ka muud faktorid, näiteks vanus.

Nii et järgmine kord, kui vanaonu JÄLLE abielust ja lastest rääkima tuleb, on sul talle päris hea vastus olemas kõigi kolme punkti kohta.

 

Allikas: Women´s Health

 

Buduaar.ee