AJALOO ŠOKEERIVAIM LUGU: 5aastane tüdruk sünnitas lapse

17 kommentaari
AJALOO ŠOKEERIVAIM LUGU: 5aastane tüdruk sünnitas lapse

Meditsiinilise ajaloo noorimaks sünnitajaks on tänase päevani 5aastane türduk Lina Medina, kes aastal 1939 sünnitas siia ilma poisi. Lina oli siin maailmas elanud täpselt viis aastat ja seitse kuud, kui nägi ilmavalgust poeg Gerardo. Esialgu arvasid tüdruku vanemad, et tal on kõhus kasvaja.

Meditsiinilise ajaloo noorimaks sünnitajaks on tänase päevani viieaastane türduk Lina Medina, kes aastal 1939 sünnitas siia ilma poisi. Lina oli siin maailmas elanud täpselt viis aastat ja seitse kuud, kui nägi ilmavalgust poeg Gerardo. Esialgu arvasid tüdruku vanemad, et tal on kõhus kasvaja.

Peruust pärit Lina oli vaid viieaastane, kui ta rasedaks jäi. Tema ema ja isa ei teadnud sellest midagi ning nähes, et nende tütre kõht paisub iga kuuga üha enam, viisid nad ta arsti juurde, kus selgus šokeeriv tõde. Arstid teatasid, et Lina on lapseootel ning 14. mail aastal 1939 tõi ta keisrilõike abil ilmale terve poisslapse.

Kuigi arstid kartsid, et tüdruk ei ela sünnitust üle, kulges kõik hästi. Hilisemate uuringute tulemusena selgus, et Lina oli tõepoolest suguküps ning tema keha oli lapse sünnitamiseks valmis. Tegu on sündroomiga, mida esineb haruharva.

Kerkis küsimus, kes on lapse isa ning esialgu süüdistati tema enda isa, kes võeti ka vahi alla, ent vabastati süütõendite puudumisel.

 

Poeg Gerardo elas esimestel eluaastatel teadmisega, et Lina on tema õde, mitte ema, ent kui ta sa kümneaastaseks, siis sai ta teada tõe.

Paraku jäi Gerardo 40aastaselt raskelt haigeks ja suri aastal 1979, ent Lina on tänase päevani elus ja terve. Ta on 85aastane ning elab endiselt Peruus.

Seda, kes on lapse bioloogiline isa, ei ole siiamaani teada.

Vaata videoklippi Lina loost allpool!

Allikas: redbookmag