Reklaam sulgub sekundi pärast

Beebipaus – ema aeg iseendale

"Beebi eest hoolitsedes tahan vahel, et keegi minu eest samamoodi hoolitseks," tunnistab raamatu "The Attachment of parenting book" autor Dr. Martha Sears. Kõige enam vajab beebi õnnelikku, väljapuhanud ema. Sageli veedab noor ema väga palju aega oma lapse eest hoolitsedes, jättes unarusse iseenda. Sel juhul tasuks proovida järgmisi beebipause.

 

"Beebi eest hoolitsedes tahan vahel, et keegi minu eest samamoodi hoolitseks," tunnistab raamatu "The Attachment of parenting book" autor dr. Martha Sears. Kõige enam vajab beebi õnnelikku, väljapuhanud ema. Sageli veedab noor ema väga palju aega oma lapse eest hoolitsedes, jättes unarusse iseenda. Sel juhul tasuks proovida järgmisi beebipause.

Mine jalutama

Lisaks igapäevasele jalutuskäigule beebiga käi väljas ka omapäi, kui isa beebiga mängima jääb.

Mine duši alla

Üks esimesi küsimusi, mille dr. Sears läbipõlemisteemalisel nõustamisel emale esitab, on "Millal sa viimati duši all käisid?" Isegi kui su beebi on rahutu, mine duši alla, kui sul on seda vaja. Pane laps beebitooli ja lase tal pealt vaadata. Tihti mõjub voolava vee hääl ja sinu koomiline käitumine - näiteks duši all laulmine - beebile rahustavalt. Vahel võid sa beebi duši alla kaasa võtta, kui see talle meeldib, või temaga koos vanni minna, et rahutul päeval talle "hüdroteraapiat" teha.

Tee imetamisuinakuid

Aeg-ajalt on beebil päevi, mil ta vajadused on suured, näiteks kiire kasvu perioodil. Siis tahab beebi vahetpidamata rinda. See annab sulle võimaluse paaril imetamiskorral päevas, kui sa oled eriti väsinud, beebiga koos uinuda. Muidugi tekib kiusatus beebi uneaega kasutada selleks, et lõpuks midagi "ära teha", kuid ära anna sellele kiusatusele järele - tee koos beebiga üks väike uinak.

Palka abilisi

Kui abikaasal pole võimalik sind päeval lapse hoidmisel aidata, siis palka appi mõni sugulane või tuttav, kas või tunniks-paariks nädalas. Seda aega kasuta endaga tegelemiseks, isegi kui see on vaid vannis ligunemine, muusika kuulamine, väljas sportimine, spaa külastamine või poeskäik.

Naudi oma hobisid

Kui sul on mõni huviala, mis on peale beebi sündi soiku jäänud, siis asu sellega taas tegelema.

Otsi endale mõni huvitav kursus

Hakka käima tantsutrennis, aeroobikas või õhtustel kursustel, mis keskendub sulle ammu huvi pakkunud teemale või aitab sul oma erialalisi teadmisi- oskusi täiendada. See ei tohiks olla beebikool vms, see peaks olema ainult sulle, samal ajal kui lapsel on võimalus kodus isaga aega veeta.

Suhtle

Otsi kontakti teiste noorte emadega, näiteks mõne kaaslasega beebikoolist, käige koos lõunatamas või mujal väljas. Väiksemaid beebisid on lihtne endaga kaasa võtta ning vanemaid lapsi võib valvata ühine lapsehoidja.

Hoolitse oma hinge eest

Kuna lapsevanemaks saamine on tihti ka vaimses mõttes enneolematu kogemus, siis lähevad paljud noored vanemad beebi esimestel elukuude ajal nii hoogu, et unustavad omaenda hinge eest hoolt kanda. Korrapärased hetked palve või meditatsiooniga annavad sulle sisemise rahu, mida nii sina kui ka beebi vajate.

Mine ilusalongi

Lase endale uus soeng teha või naudi käe-jalahooldust - midagi, millega tegelemiseks sul kodus aega pole.

Puhka

Ära tunne pidevat kohustust beebipausi ajal välja minna ja midagi ette võtta.  Vahel piisab jõuvarude taastamiseks vaid magamistoa ukse sulgemisest ning häirimatust väljamagamisest. Võid ka lihtsalt hea raamatu abil lõõgastuda. Kirjuta kiri või helista sõbrale.

 

 

Triin Tisler