Enamik lapsi ei talu köögiviljade maitset

10 kommentaari
Enamik lapsi ei talu köögiviljade maitset

Kui su laps ei armasta köögivilju, siis ehk lohutab pisut teadmine, et ta pole sugugi ainuke.

Kui su laps ei armasta köögivilju, siis ehk lohutab pisut teadmine, et ta pole sugugi ainuke.

Suurbritannias läbiviidud küsitlusest selgus, et tervelt 73 protsenti lapsevanematest on hädas sellega, et ei saa lapsi köögivilju sööma, vahendab FemaleFirst. Suures osas on probleemiks toidu maitse – lastele lihtsalt ei meeldi see. 

Paljud vanemad kasutavad väikeseid valesid selleks, et lapsi köögivilju sööma saada. Tervelt 31 protsenti küsitluses osalenud vanematest tunnistas, et on oma lapsele valetanud, et porgandisöömine aitab neil pimedas näha. 21 protsenti on öelnud, et sellest toidust saab väga tugevaks.

32 protsenti on köögivilju teiste toitude sisse peitnud.

Ka lapsed pole rumalamad. 20 protsenti vanematest tõdes, et nende lapsed üritavad söömata köögivilju peita ning 17 protsenti, et nende lapsed söödavad ebaisuäratava kraami lihtsalt koerale.

Laste seas popid köögiviljad on:

porgandid

herned

kurk

mais

brokkoli

Lastele ei meeldi üldse:

Brüsseli kapsas

kapsas

spinat

kaalikas

Toitumisspetsialist Carrie Ruxton leiab, et kuni kavaluse ja nippide kasutamine on ainus võimalus lastele köögiviljade söötmiseks, pole vaja seda peljata. Hullem on järele anda sellele, et laps soovib pidevalt süüa vaid kõike ebatervislikku, sest väikelaste rasvumine on saamas üha suuremaks probleemiks.

“Olen oma kahe lapsega selle kõik läbi teinud ja tean, et vahel ei aitagi muu kui laste ülekavaldamine,” kommenteerib Ruxton.

 

Buduaar.ee

Sarnased artiklid