GREENPEACE AVALDAS RAPORTI kõige mürgisematest lasteriietest

Greenpeace veab toksiliste tekstiilimürkide teemalist kampaaniat juba aastaid ja neid on selles suur edu saatnud - mitmed tuntud brändid on tänu avalikule survele lubanud, et eemaldavad tekstiilidest toksilised mürgid.

Greenpeace veab toksiliste tekstiilimürkide teemalist kampaaniat juba aastaid ja neid on selles suur edu saatnud – mitmed tuntud brändid on tänu avalikule survele lubanud, et eemaldavad tekstiilidest toksilised mürgid.

Greenpeace uuris eraldi laste riideid ja jalanõusid ning nende sisaldust ftalaatide, nonüülfenooletoksülaatide, organotiinide, PFCde, PFOSide, PFOAde ja antimonide osas.

Eriti mürgised olid C&A, Disney, Burberry, American Apparel, Primark, Gap, Adidas, Nike, LiNing, Uniqlo toodetud lasteriided. Kõige mürgisemad jalanõud olid Pumal ja Adidasel. Adidas rikkus seejuures ka iseenda koostatud keelatud ainete nimekirjas lubatut. 

Kõigest kahe aastaga on Greenpeace suutnud veenda 18 suurt rõivabrändi nagu Zara, H&M, Levis ja Detox, ning aastaks 2020 on need brändid mürgistest kemikaalidest vabanenud!

Järgmisena võetakse ette sellised suurtootjad nagu Burberry, Adidas ja Disney. 

greenpeace.org