HIINA MEDITSIINI SALANIPID rasestumiseks

Esimese lapse saamist lükatakse aina kaugemale tulevikku. Nii ühis- kui keskkonna muutused on kaasa toonud viljakusprobleemide kasvu. Nõelraviarst ja loodusliku viljakuse spetsialist Alexander Goldberg rõhutas, et traditsiooniline Hiina meditsiin (THM) ning meele- ja kehatehnikad mängivad olulist rolli lapse saamisel. Goldberg tõi välja seitse nõuannet viljakuse parandamiseks.

1. Suurenda verevoolu suguelunditesse. THM-i kohaselt tõmbab stressirohke eluviis verevoolu ja tähelepanu eemale reproduktiivsetest lapse tegemise organitest ning suunab selle kätesse ja jalgadesse (osa keha kaitsereaktsioonist). Selle muutmiseks kasuta akupunktuuri, et aidata suguelunditel taastada optimaalne verevool, proovi lõõgastuda, käi regulaarselt joogas või massaažis.

2. Hormoonid tasakaalu. Rasestumine on raske, kui sinu reproduktiivsed hormoonid on koormatud. Ja mis on sageli põhjuseks? Jällegi – see on stress. Naised, kes kannatavad stressi käes, võivad toota rohkem prolaktiini, mis võib takistada ovulatsiooni. Lisaks stressi vähendamisele võib abi olla ka ravimtaimedest. Samuti on kasulik tervislik dieet ja liigutamine – kaks parimat viisi, kuidas viia organismis hormoonid tasakaalu.

3. Paranda emotsionaalset tervist. Vastavalt THM-ile käsitletakse fertiilsuses kõige sagedamini kaht organit: maksa ja kopse. Maks on seotud viha, stressi ja ihaga. Kopsud on seotud kurbuse, leina ja kinnihoidmisega. Veendu, et sul on aega lõõgastuda jooga või meditatsiooni abil.

4. Väldi niiskust. Niiskus koguneb meie kehaosadele ning tekitab tsüstide ja fibroidide kujul ummistusi, mis raskendavad rasestumist. Kui soovid rasestuda, väldi toite nagu piim, juust, jogurt, jäätis, rasvased toidud ja alkohol. Samuti väldi niisket riietust, niisket keskkonda ja niisket keldrit.

5. Jälgi ovulatsiooni. Apteegis on müügil ovulatsiooniteste, mis aitavad sul kindlaks teha ovulatsiooni toimumise aja ning aru saada, millal oled kõige fertiilsem. Ka lääne meditsiin usub sellesse!

6. Veendu, et su keha on rasestumiseks valmis. Täiuslik naine? Kui me vaatame ajakirju, siis ideaalne naine on väga kõhn, lihaseline ja väga aktiivne. THM-i kohaselt ei toeta need väärtused viljakuse kontseptsiooni, mis on soe, arendav, hoidev ja toetav. Kui sa suunad oma energia kogu aeg viimasele hittdieedile, ei pruugi su kehas olla piisavalt energiat uue elu loomiseks. Teisisõnu: kõike mõõdukalt. 

7. Ära võta kinnisideeks. Mida rohkem me mõtleme sellele, et teatud kuude jooksul pole meil rasestuda õnnestunud, seda rohkem stressi ja pettumust enesele loome. See võib aga luua teisi viljatusega seotud probleeme. THM-i kohaselt on passiivne suhtumine tulemuse suhtes ning protsessi olemusest teadlik olemine need aspektid, mis aitavad sul säilitada tasakaalu ja lõpuks jõuda soovitud tulemuseni. 

 

allikas: Babble.com