Ideid lapsesõbralikuks aastavahetuseks ehk mida lõbusat teha?

Ootad juba vana-aastaõhtut, et sõpradega kokku saada, kuid murtsed, et lastel ei ole teie seltskonnas piisavalt lõbus? Ära muretse, Buduaar annab sulle nõu kuidas teha nii, et sel aastavahetusel oleks kõigil lõbus!

 

Ootad juba vana-aastaõhtut, et sõpradega kokku saada, kuid muretsed, et lastel ei ole teie seltskonnas piisavalt lõbus? Ära muretse, Buduaar annab sulle nõu kuidas teha nii, et sel aastavahetusel oleks kõigil lõbus!


Peoriided kapist välja! Olgu see õhtu, mil iga tüdruk võib endale lokid pähe teha ja suu punaseks saada. Lisaks võiks sel õhtul olla võimalus kiigata ka emme riidekappi ja proovida seda ilusat kleiti, millest nii ammu on unistatud.

Lapsesõbralik menüü. Mõtle juba aegasti lõbusatele roogadele, snäkkidele ja magustoitudele, mis oleksid lastele meeltmööda. Huvitav kujundus ja erinevad detailid: kõrred, mütsikesed, pabervulkaanid – kõik need kuuluvad selle õhtu juurde.

Mängud. Mis saaks olla veel mõnusam kui mängida ning samal ajal meenutada möödunud aastat. Valmista ette üks vahva mäng, mis haarab kindlasti kogu seltskonda. See on mäng, kus küsitakse küsimusi möödunud aasta kohta. Näiteks, mitu viite oli Tiinal klassitunnistusel? Mitmenda koha sai Mart kaugushüppes? Mis on Mardi täpne ametinimetus ja mitmes töökoht see tal on? Mida te tegite 23. augustil? On garanteeritud, et nalja saab palju ja kõigil on lõbus.

Tina valamine! Vana-aastaõhtu üheks suurimaks tavaks on tina valamine. Ostke aegasti koju tina ja valage igale pereliikmele õnnetoov sümbol uueks aastaks. Uskuge, mõistatamine ja arvamine, mis kujundit keegi just tinajupis näeb, tekitab palju elevust ja rõõmu.

Milline oli aasta 2012? Kellele hea, kellele halb? Las iga pereliige ja külaline räägib, mis oli selles aastas head või halba. Möödunud sündmuste meenutamine toob palju nalja ja vahvaid mälestusi taas meelde!

Mured kaminasse! Proovige üht vana uusaastatraditisooni, mis pärineb Columbiast. Selle traditsiooni kohaselt tuleb igal pereliikmel kirjutada oma mured ja ebaõnnestumised, mida ei taheta uude aastasse kaasa võtta, paberi peale. Ja paber visata uusaastaööl kaminasse. Usutakse, et tulle visatud paber puhastab ja peletab mured minema.

Stiilipidu. Et asja veel suurejoonelisemaks teha, nalja saada, ja et oleks tagantjärele, mida meenutada, siis korraldage vahva stiilipidu.

Perekeskne filmiõhtu. Kui külalisi oodata pole, siis võiksite perekeskis (miks mitte ka külalistega?) korraldada filmiõhtu. Kuna uusastaöö on pikk, siis iga pereliige saab valida enda lemmikfilmi, mida üheskoos vaadata. Ja ärge unustage popkorni!

Uusaasta ball! Miks mitte korraldada vahva perekeskne uusaastaball? Muusikavalik võiks olla seinast seina – nii orkestri repertuaari kui ka kaasaegseid hitte. Lisaboonusena saate lastele õpetada seltskonnatantse ja õhtu jooksul kogunenud kaloreid lõbusalt kulutada!

Ärge unustage uusaastalubadusi! Võtke suur paber ja pliits ja kirjutage üles iga pereliikme lubadused uueks aastaks.  Las iga pereliiga mõtleb välja midagi, milles tahaks uuel aastal parem olla või mida uuel aastal kindlasti teha sooviks. Saadud nimekiri kleepige seinale või kinnitage külmkapi külge – nii on see terve aasta nähtaval kohal ja ükski lubadus ei saa ununeda.

Lõbusat aastavahetust!
Triin Tisler