IME! BEEBIPOISS SÜNDIS 23 aastat tagasi külmutatud spermast

IME! BEEBIPOISS SÜNDIS 23 aastat tagasi külmutatud spermast

Imesid juhtub ja see lugu kuulub kindlasti sellesse rubriiki. Selle aasta 17. juunil nägi Austraalias ilmavalgust väike poisslaps, kes oli eostatud spermast, mis külmutati 23aastat tagasi! Nimelt lasi poisi isa oma sperma külmutada olles ise vaid 15aastane, sest arstid diagnoosisid tal raske haiguse, mille tulemusena jäi ta viljatuks.

Imesid juhtub ja see lugu kuulub kindlasti sellesse rubriiki. Selle aasta 17. juunil nägi Austraalias ilmavalgust väike poisslaps, kes oli eostatud spermast, mis külmutati 23 aastat tagasi! Nimelt lasi poisi isa oma sperma külmutada, olles ise vaid 15aastane, sest arstid diagnoosisid tal raske haiguse, mille tulemusena jäi ta viljatuks.

Noormehel nimega Alex Powell diagnoositi 15aastaselt Hodgkini tõbi ehk Hodgkini lümfoom*, mis tähendab rasket keemiaravi ning suure tõenäosusega ka viljatust, seega otsustas noormees oma sperma tuleviku nimel külmutada. Nüüd tagasi mõeldes tunnistab mees, et kui tema võõrasema poleks teda selles otsuses veennud, ei oleks ta hakanud oma spermat ka külmutama ja loomulikult on ta õnnelik, et nii läks.

Aastal 2013 kohtus Alex oma abikaasaga ning täna on neil pooleaastane poeg Xavier, kes eostati 23 aastat tagasi külmutatud spermast! Paar käis aasta aega viljakusravil ja tulemused kandsid vilja. Poisi isa ütles välismeediale antud intervjuus, et ta ei suuda oma õnne ära uskuda ning isaks saamine on tema jaoks imeline tunne. 

Sperma eluiga ei peeta pikemaks kui kümme aastat ning seetõttu ongi ime, et 23 aastat tagasi külmutatud spermast suudeti uus elu eostada. Beebi andmed kanti ka Guinnessi rekordite raamatusse!

………………………………………………………………..

*Hodgkini lümfoom on lümfisüsteemi vähkkasvaja, mida esineb igas eas. Hodgkini tõve korral tekib lümfisõlmede suurenemine. Haigus võib haarata peale lümfisõlmede põrna, maksa ja luuüdi ning edasiarenenud staadiumis ükskõik millist elundit. 

Ravi sõltub haiguse staadiumist, peamised on kiiritus- ja keemiaravi

Allikas: unilad.co.uk