ISADE HOROSKOOP: sinu isa iseloom vastavalt tähemärgile

shutterstock

Madame M, Buduaar

Isadepäev on kohe ukse ees ja et oma isasid paremini mõista, on kasuks, kui teame, milliseid omadusi on tähemärk neile juurde andnud.

Jäär
Jäära tähtkujust isa on oma lastele hea eeskuju ja iidol. Ta naudib seda rolli ja on tihti põhjuseks miks laps saab edukaks. Ta on julgustav ja suuremeelne. Teisest küljest võib ta olla kannatamatu ja ootab lapselt rohkem kui laps võimeline on. See tekitab kodus draamat ja pingeid.

Sõnn
See isa on kahe jalaga maas aga õnneks siiski kirglik ja hooliv. Lapsed usaldavad teda ja kuulavad tema nõuandeid.  Mõnikord võib ta olla kangekaelne ja liiga jäikade seisukohadega, mis võib kaotada laste usalduse ja tekitada pingeid.

Kaksikud
Kaksikutest isad võivad olla pisut ettearvamatud. Kuigi nad armastavad oma lapsi, siis nende tähemärgist tingituna ei pruugi lapsed alati seda tunnetada, sest üks hetk on isa karm ja kõige rahulolematum,  teine hetk aga toetav, rahulik ja osavõtlik. Loodetavasti ei tekita see loomus liigset stressi pereliikmetes.

Vähk
Tegu on väga toetava isaga, kohati isegi liiga toetavaga, kes on nõus ükskõik mida tegema, et last aidata.  Vaatamata sellele,  et vähist isad on oma laste kaitseks kõigeks valmis, on nad kodus võimelised karme piire seadma ja on ranged, kui lapsed neid rikkuma kipuvad.

Lõvi
See isa on energiline, mänguline ja armastab lastega ühiseid tegevusi ette võtta. Teisest küljest on tegu isaga, kes on nõudlik, kohati kannatamatu ja äkiline, mis võib kahjustada suhteid lastega eriti teismeeas.

Neitsi
Neitsid on vastutustundlikud, armastavad ja kohati isegi liigselt oma lapsi imetlevad isad. Kuna neil endil on tugev tahtejõud, siis eeldavad nad seda ka lastelt ning sellest võib saada lähisuhtes nn pingepunkt.

Kaalud
Kaalude tähemärgist isad on õiglased ning nad püüavad alati mõista oma laste vajadusi. Neile on tähtis, et kodus ja suhetes oleks tasakaal- mida annad, seda saad vastu. Probleemiks võib olla selle isa otsustusvõimetus.

Skorpion
Neile meeldib olla oma laste hobidega seotud ja nad on väga uudishimulikud ning soovivad kõike teada, mis lapse elus toimub. Nooremas eas on see imeline, hiljem aga võib tekitada probleeme. Lisaks võivad probleemiks olla teravad ja otsekohesed ütlemised.

Ambur
Need isad armastavad lõbutseda koos oma lastega ning võtta ette ühiseid seiklusi. Tihti tahavad nad olla lapsele rohkem sõbra kui isa eest, ning teatud oludes võib jääda puudu isalikust raamide kehtestamisest. Lisaks võib probleemiks olla nende isade liigne rahutus ja püsimatus.

Kaljukits
See tähemärk on loodud olema isa- ta on pühendunud ja tegeleb lapsega, on tema vastu siiras, armastav ja lugupidav. Kaljukitsedest isadel on kalduvus oma lapsi rohkem hellitada kui emad seda teevad- rahakotirauad on lastele alati valla. Probleemiks võib olla piiride kehtestamine.

Veevalaja
Need isad on loomingulised nii lastekasvatuses kui koduse elu organiseerimises. Sellise isaga on kerge suhelda, ta on mõistev ja temaga on kerge teha kokkuleppeid. Ta laseb lastel ise otsustada ning toetab neid otsuste juures. Kui on vaja karistada või piire paika panna, siis võivad nad vajada emade tuge.

Kalad
Tegu on emotsionaalse isaga, kes on üldiselt oma lastega heas kontaktis. Ta on kaastundlik, osavõtlik ja helde ning püüab vastu tulla laste soovidele. Mõnikord võib ta unustada isaksolemise oma töö tõttu, eriti kui töö on tema kirg.