JUST SEE ON KÕIGE HULLEM ASI, mida sa oma kooliealisele lapsele teha saad

6 kommentaari
JUST SEE ON KÕIGE HULLEM ASI, mida sa oma kooliealisele lapsele teha saad

Veebilehel scarymommy.com avaldas üks algklassiõpetaja loo selle kohta, milline on suurim karuteene, mida üks lapsevanem sellises eas lapsele teha saaks. Olgem ausad, pole vist ema, kes seda mitte kunagi teinud ei oleks – küll aga tuleks sellele siis kriips peale tõmmata, kui sinu lapsest koolilaps saanud on. 

Veebileht Scarymommy.com avaldas ühe algklassiõpetaja nägemuse selle kohta, milline on suurim karuteene, mida üks lapsevanem sellises eas lapsele teha saaks. Olgem ausad, pole vist ema, kes seda mitte kunagi teinud ei oleks, küll aga tuleks sellele siis kriips peale tõmmata, kui sinu lapsest koolilaps on saanud. 

Iga lapsevanem tahab, et tema võsukesel oleks võimalikult hea ning mugav elu. Me ei taha näha, kuidas nad haiget saavad, kuidas nad vihastavad või kellelegi alla jäävad. Me teeme kõik endast oleneva, et laps oleks õnnelik! Aga see ongi osaliselt lapsevanemate suurim viga – me teeme liiga palju oma laste eest ära. 

Mida saab halba olla selles, kui aitad lapsel asjad järgmiseks päevaks koolikotti valmis panna? Laps ei tea hommikul kooli jõudes, millised asjad tal seal on, kus need täpselt asuvad ning mille jaoks need kõik mõeldud on. Kui seda pidevalt praktiseerida, siis lapsele tundubki lõpuks, et tegemist on mingi maagilise kotiga, mis iseenesest ennast täidab ning tühjendab. 

Õpetaja rõhutab oma jutus eelkõige seda, et vanemad laseksid lastel endil oma asjad kooliks valmis panna, sest see õpetab neile ettevalmistuste olulisust elus. Täpselt samamoodi õpetab see, et vabandustest jääb ühel hetkel väheks ning igal tegemisel ja tegematajätmisel on tagajärjed, millega tuleb silmitsi seista. Laps peab ise oma asjadega tegelema ja vanemad ei tohi tema eest ise midagi teha. 

scarymommy.com

Sarnased artiklid