JUST SEL AJAL SÜNNITAMINE on beebi tervisele kõige riskantsem

JUST SEL AJAL SÜNNITAMINE on beebi tervisele kõige riskantsem

Mõni aeg tagasi väljaandes British Medical Journal avaldatud uuringust selgub, et beebid, kes tulevad ilmale just laupäeval või pühapäeval, võivad suurema tõenäosusega saada mõne terviserikke või kaasneb sünnitamisega ootamatu probleem. Antud uuringu käigus analüüsiti enam kui miljoni beebi sündi ning tulemused on üsnagi hirmutekitavad.

Mõni aeg tagasi väljaandes British Medical Journal avaldatud uuringust selgub, et beebid, kes tulevad ilmale just laupäeval või pühapäeval, võivad suurema tõenäosusega saada mõne terviserikke või kaasneb sünnitamisega ootamatu probleem. Antud uuringu käigus analüüsiti enam kui miljoni beebi sündi ning tulemused on üsnagi hirmutavad.

Teadlased võrdlesid kahe aasta vältel enam kui miljoni beebi sündi, sealhulgas vaadeldi nii sündinute kui sünnitajate tervislikku seisundit. Tulemused kinnitasid, et naised, kes nädalavahetusel sünnitasid, olid suurema riski all. Nädalavahetusel sündinud beebid kaotasid oma elu 7% suurema tõenäosusega ja seda esimese seitsme elupäeva jooksul.

Kõige madalam suremus oli teisipäeval ilmale tulnud beebide hulgas, mis ühtlasi tähendab ka seda, et just sel päeval on kõige turvalisem sünnitada.

Teadlased tulid välja eraldi mõistega weekend effect ehk nädalavahetuse efekt ning seda uuritakse edasi põhjalikumalt, sest siiamaani on arusaamatu, millest see täpselt tuleneb. 

Allikas: miamiobgyn