JUST SELLES VANUSES sünnitatakse kõige intelligentsemaid lapsi

Juba kahekümnendates naistele on tuttav tunne, kui pere ja sugulased hakkavad abielu ja lapse saamise soovide kohta järelpärimisi tegema. Paljud sõbrannad on kindlasti juba ka abielus ning võibolla mõtled ka sina, et võibolla on aeg tõesti pere loomiseks küps! 2013. aastal oli esimest korda emaks saanute keskmine vanus 26 aastat. Kuid uuest uuringust selgub, et kui soovid intelligentse lapse sünnitada, siis peaksid pere loomise plaaniga veel pisut kannatama. 

Juba kahekümnendates naistele on tuttav tunne, kui pere ja sugulased hakkavad abielu ja lapse saamise soovide kohta järelepärimisi tegema. Paljud sõbrannad on kindlasti juba ka abielus ning võibolla mõtled ka sina, et ehk on aeg tõesti pere loomiseks küps! 2013. aastal oli esimest korda emaks saanute keskmine vanus 26 aastat. Kuid uuest uuringust selgub, et kui soovid intelligentse lapse sünnitada, siis peaksid pere loomise plaaniga veel pisut kannatama. 

Independent kirjutab, et Londoni Ökonoomikakooli teadlased uurisid 18 000 Briti last pika ajaperioodi vältel, eesmärgiga välja selgitada, kuidas ema vanus lapse arengut mõjutab. Selgus, et parim aeg esimest korda emaks saada on kolmekümnendates eluaastates. 

Uuring kinnitas, et kolmekümnendates sünnitanute lapsed olid intelligentsemad kui kahekümnendates või neljakümnendates sünnitanud emade lapsed. 

“Esmakordselt kolmekümnendates emaks saanud on haritumad, neil on kõrgem sissetulek, neil on tõenäoliselt stabiilsem suhe, tervislikumad eluviisid ning nad on terve raseduse aja tulevasele lapsele pühendunud,” lisas üks uuringu läbiviijatest Alica Goisis. 

Kuigi neljakümnendates emaks saanud naised toidavad oma lapsi rohkem rinnaga, loevad neile tihemini unejutte ja suitsetavad vähem, siis ometigi kannatavad nende lapsed suurema tõenäosusega ülekaalu all. Sellel on lihtne põhjus – nimelt mängivad nad oma lastega tunduvalt vähem kui nooremad emad.

elle.com