Kasulik tabel lapsevanematele: millal on õige aeg oma laps magama saata

Kasulik tabel lapsevanematele: millal on õige aeg oma laps magama saata

Suverežiimilt kooli omale üleminek ei ole alati väga lihtne. Kui lapsed on harjunud suvel hiljem ärkama, siis koolis käies tuleb neil igal hommikul juba väga varakult voodist välja ajada. Ka õhtud muutuvad problemaatiliseks: kui varem sai kaua üleval olla ning hilisõhtused filmid lõpuni vaadata, siis nüüd tahavad vanemad, et lapsed õigel ajal magama läheksid. Aga millal on siis see “õige aeg”?  

Suverežiimilt kooli omale üleminek ei ole alati väga lihtne. Kui lapsed on harjunud suvel hiljem ärkama, siis koolis käies tuleb neid igal hommikul juba väga varakult voodist välja ajada. Ka õhtud muutuvad problemaatiliseks: kui varem sai kaua üleval olla ning hilisõhtused filmid lõpuni vaadata, siis nüüd tahavad vanemad, et lapsed õigel ajal magama läheksid. Aga millal on siis see “õige aeg”?  

Esimese klassi õpetaja Stacy Karlsen postitas augusti lõpus internetti tabeli, mis koheselt kulutulena levima hakkas – seda on jagatud üle 380 000 korra. “See oli minu jaoks üllatav, et mu postitust nii palju jagati. Kuigi jah, tegemist on väga kasuliku tabeliga, mis peaks igale lapsevanemale abiks olema,” rääkis õpetaja Fox6Now’le.   

Kuid on ka vanemaid, kes arvavad, et antud tabel on kõike muud kui kasulik! “Laste elu ei saa olla nagu elu sõjaväes. Kui ma lapsed kell 19 magama panen, siis ärkavad nad juba 4st üles ja meile ei jääks kvaliteetaja veetmiseks õhtuti tundigi,” avaldas üks lapsevanem, Erica Bodie, kommentaarides oma arvamust. Samas leidub ka väga palju lapsevanemaid, kelle jaoks on kõnealune tabel suureks abiks. 

See, kui palju iga laps und vajab, kui vana ta parasjagu on ning mis kell ta ärkama peab, on omavahel tugevas seoses. See tabel annab eelnevatele küsimustele väga ammendavad vastused. Huvi korral saad seda vaadata SIIT. 

 

womansday.com