Reklaam sulgub sekundi pärast

Kingiavamise hooaeg on alanud. Kuidas õpetada lapsele tänulikkust?

Kuidas vältida piinlikku olukorda, mil kingi saanud laps näitab välja, et kink teda ei rõõmustagi? Sheknows.com annab sulle nõu, kuidas piinlikku olukorda ennetada.

Kuidas vältida piinlikku olukorda, mil kingi saanud laps näitab välja, et kink teda ei rõõmustagi? Sheknows.com annab sulle nõu, kuidas piinlikku olukorda ennetada.

 

Miks peab tänama? Kui oled lapsele häid kombeid juba varakult õpetanud, ei pea sa perekondlikel koosviibimistel muretesema piinlike olukordade pärast. Seleta lapsele, miks on oluline kinkijat tänada ning milliseid tundeid tänuavaldamine tekitab.

Mida hea laps ütleb? Kui laps kingi eest ei täna, ei tähenda veel, et tegu on kasvatamatu tegelasega. Enamik lapsi on häbelikud ega mõista oma tänu väljendada nii, nagu teismelised või täiskasvanud seda teevad. 

Enne jõulupeole minekut või sünnipäevakülaliste tulekut seleta lapsele, et alati, kui talle midagi kingitakse, on viisakas väljendada tänu.  Ja ära unusta ka ise last tänada selle eest, kui tema käitus viisakalt ja väljendas oma tänu.

Kontrolli kingihullust! Jõuluõhtul, mil laps saab mitmeid kingitusi, soovib ta neid kindlasti kiiresti paberist lahti harutada, kuid selles tuhinas võib ununeda sootuks kinkijale otsa vaadata ning teda kingi eest tänada. Õpeta lapsele, et kinke tuleks avada rahulikult, et ei ununeks kinkijale otsa vaadata ning teda tänada.

Valmista last nördimuseks ette. On selge, et kõik kinkijad ei oska lapse soovidega arvestada ega tea täpselt, millest võiks lapsel hea meel olla. Seepärast seleta juba kodus lapsele, et negatiivseite emotsioonide väljendamine võib kinkijale väga haiget teha. Kõige õigem oleks neelata emotsioonid alla, viisakalt naeratada ja kinkijat tänada.

 

 

Triin Tisler