Reklaam sulgub sekundi pärast

Kõhupuhitus ja imikute gaasivalud

Mis põhjustab puhitust ja mis toimub soolestikus? Gaasi sisenemisel organismi seguneb see soolestiku limaga ja muutub vahuks, mis koosneb miljonitest gaasimullidest. Gaas ei suuda enam läbi murda, hakkab kogunema ja soolestiku seinu venitama. Soolestik omakorda tõmbub kokku, et gaasikorki välja suruda. Seetõttu võib vahu liikumisel soolestikus kuulda korinat. Kõik see põhjustab kõhuvalu, seedehäireid ja takistab toidu omastamist. Mida rohkem toitu seedimata jääb, seda rohkem gaasi koguneb.

Mis põhjustab puhitust ja mis toimub soolestikus?

Gaasi sisenemisel organismi seguneb see soolestiku limaga ja muutub vahuks, mis koosneb miljonitest gaasimullidest. Gaas ei suuda enam läbi murda, hakkab kogunema ja soolestiku seinu venitama. Soolestik omakorda tõmbub kokku, et gaasikorki välja suruda. Seetõttu võib vahu liikumisel soolestikus kuulda korinat. Kõik see põhjustab kõhuvalu, seedehäireid ja takistab toidu omastamist. Mida rohkem toitu seedimata jääb, seda rohkem gaasi koguneb.

Mida nimetatakse koolikuteks?

Koolikuteks nimetatakse seisundit, mille puhul laps vanuses kahest nädalast kuni nelja kuuni nutab üle kolme tunni päevas rohkem kui kolmel päeval nädalas.

Koolikute all kannatav imik nutab iga päev enamasti ühel ja samal ajal (tavaliselt pärastlõunati, õhtuti või hilisõhtuti) ega reageeri lohutamiskatsetele.

Nutt on enamasti vali ja lohutamatu ning erineb nutust, mis annab märku tühjast kõhust või üksijätmisest. Paljudel juhtudel viitab kõhuvalule just see, et laps tõmbab jalad vastu kõhtu ja sirutab need siis välja – sedasi püüab ta ähkides ja pingutades valu leevendada.


Espumisan(simetikoon) 100mg/ml  – imik nutab vähem ja magab rohkem!

Kuidas Espumisan(simetikoon) toimib?

Organismi sattunud gaas seguneb soolestikus limaga ja muutub paksuks vahuks, mis koosneb suurest hulgast mullikestest. Õhumullidest ei saa gaas verre imenduda ega organismist vabalt väljuda ja hakkab sooleseinu venitama, tekitades kõhupuhitust ja kõhuvalu.

Espumisan (simetikoon) lõhub õhumullid ja lihtsustab gaasi väljutamist organismist.
Espumisan (simetikoon) toimib ka profülaktiliselt - ta ei lase õhumullidel tekkida ja neil soolestikus koguneda.

Kas Espumisan (simetikoon)100mg/ml on ohutu?

Espumisan (simetikoon) 100mg/ml ei satu verre ja väljutatakse organismist muutumata kujul. Espumisan (simetikoon) 100mg/ml-i võib kasutada pikema aja jooksul.

Kuidas tuleb Espumisani (simetikoon) 100mg/ml imikule anda?

Kõhugaasidega seotud seedetrakti vaevuste korral andke imikule 5-10 tilka igal toidukorral.
Rinnapiimal olev laps: andke Espumisan (simetikoon) 100mg/ml-i imikule väikese lusikaga vahetult enne imetamist.
Lutipudelitoidul olev laps: tilgutage Espumisan (simetikoon)100mg/ml-i pudelitoidu sisse.

Espumisan (simetikoon) 100mg/ml-i pudelil on spetsiaalne dosaator, seetõttu on vajaliku arvu tilkade kokkulugemine lihtne!

Espumisan (simetikoon) 100mg/ml on banaani maitsega.

Näidustus: Kõhugaasidega seotud seedetrakti vaevuste sümptomaatiline ravi.

Lisateavet saab müügiloa hoidja Eesti esindusest: OÜ Berlin-Chemie Menarini Eesti, Tallinn, Paldiski mnt 27/29.
Tähelepanu! Tegemist on ravimiga. Enne tarvitamist lugege tähelepanelikult pakendis olevat infolehte. Kaebuste püsimise korral või ravimi kõrvaltoimete tekkimisel pidage nõu arsti või apteekriga.

Autor: Berlin-Chemie Menarini Eesti OÜ