KOHUTAV VIGA, mida paljud emad oma beebi uinutamisel teevad

Elu väikebeebiga on imeline kogemus, millest jäävad erakordsed mälestused terveks edasiseks eluks, kuid ette tuleb ka raskuseid, mida on vaja ületada. Beebid vajavad palju tähelepanu, hoolitsust ning kindlasti ka õiget käitumist - väga paljud noored emad teevad esmasündinu magamapanekul ühe üsnagi riskantse vea, mille tagajärjel võib beebi elu ohtu sattuda.

Elu väikese beebiga on imeline kogemus, millest jäävad erakordsed mälestused terveks edasiseks eluks, kuid ette tuleb ka raskusi, mida on vaja ületada. Beebid vajavad palju tähelepanu, hoolitsust ning kindlasti ka õiget käitumist – väga paljud noored emad teevad esmasündinu magamapanekul ühe üsnagi riskantse vea, mille tagajärjel võib beebi elu ohtu sattuda.

Nimelt ei ole paljud emad teadlikud sellest, millises asendis ei tohiks beebit kunagi magama jätta.

Kõhuli magamine võib beebi elule saatuslikuks saada. Selline mõiste nagu imiku äkksurma sündroom ehk teisisõnu sudden infant death syndrome ehk SIDS tuleneb just sellest ühest asjast. Beebit ei tohi mitte kunagi panna kõhuli magama, sest ta ei oska ennast veel ise ümber keerata ning ühel hetkel võib uus ilmakodanik lakata hingamast, sest nägu on vajunud voodisse ja ta ei saa piisavalt hapnikku.

Selili või külili magamine on beebi turvalisust silmas pidades kõige parem ning eeskätt seliliasend tagab turvatunde. Beebi selili magama asetamine vähendab imiku äkksurma sündroomi riski isegi kuni kuuekordselt.

Allikas: prevention